arvaa mikä päivä? arvaa mikä päivä?
cigarette cigarette
Bendeleen bendele! >:3 Bendeleen bendele! >:3
Demonstroitu Totuus Demonstroitu Totuus
Perintötekijät Perintötekijät
fuckääässs fuckääässs
Kissakuvia ja -gifejä Kissakuvia ja -gifejä
Tasa arvo Tasa arvo
Kissakuvia Kissakuvia
RS kollaasi RS kollaasi
#metoo-aistini sykähtelee #metoo-aistini sykähtelee
Lapsille on tärkeää olla rehellinen :) Lapsille on tärkeää olla rehellinen :)
Luolaston tuoreimmat mediat Luolaston tuoreimmat mediat
Kissakuvia Kissakuvia
Nipsu ulapalla Nipsu ulapalla
Slayjer festareilla Slayjer festareilla
paras tanssityyli paras tanssityyli
Jumalan puolue Jumalan puolue
Bödköti bötk Bödköti bötk
Niin hyvää puujalkaa :D t. Harold Niin hyvää puujalkaa :D t. Harold
Koira kävelyttää omaan tahtiin Koira kävelyttää omaan tahtiin
Leipuri Hiiva Leipuri Hiiva
Neitsyt vanha eurooppalainen vs chad indo-eurooppalainen Neitsyt vanha eurooppalainen vs chad indo-eurooppalainen
karttapallo karttapallo
 580 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.44 MB, 1 tiedosto, 14.08.2022 16:19:40
[ + 1 | ]

krapula

[66538] [krapula.png] [0.44 MB] [640x521] [] []
krapula.png

krapula

(65)  · 

kohmelo

 · 

hikoilu

 · 

sunnuntai

(6)
14.08.2022 17:02:26 | 17:02:59
#591965 [+-] Piilota Suosittele

Nyt jäänyt jotain välistä tai muuten vituiks vedetty.
Täälläpäin kerrotaan sama tarina mutta sydän läpättää niin kovaa että sokeat lähtee kävelemään punaisia päin ja maksan vihellys houkuttelee kaikki lähistön piskit räksyttämään.
Missä muka on viheltävät liikennevalot?

"Ennen liikennevalojen asettamista suojatien yhteyteen on näkövammaisia edustavalle järjestölle varattava tilaisuus lausunnon antamiseen asiasta (A12)
Milloin jalankulkijoiden valo-opasteisiin liittyy näkövammaisille tarkoitettuja ääniopasteita, vastaa nopea katkoääni vihreää ja hidas katkoääni punaista valoa (A12)
Nopeassa katkoäänessä ääni katkeaa 300 kertaa minuutissa, äänen ja tauon aikasuhde on 1:1. Hitaassa katkoäänessä ääni katkeaa 30 kertaa minuutissa, äänen ja tauon aikasuhde on 1:4. (A12)
Jos ääniopasteista aiheutuu ympäristölle kohtuutonta häiriötä, ne voidaan kello 22-07 välisenä aikana kytkeä pois käytöstä, vaikka valo-ohjaus muuten olisikin toiminnassa. (A12)
Mikäli ulkomainoslaitteisiin liitetään ääniä, eivät ne saa aiheuttaa häiriötä tai esim. häiritä liikennevalojen ääniopastuksen havainnointia. (B45)"
https://www.sujuva.info/suojatie/

14.08.2022 17:18:28 | 17:19:34
#591975 [+2] Piilota Suosittele

100% niistä kerroista kun olen mennyt krapulassa työhaastatteluun on työpaikka natsannut. Ilman krapulaa vaatimattomampi onnistumisprosentti.

14.08.2022 20:57:35
#592079 [+-] Piilota Suosittele

>>591975 se on huippu urheilijoiden tekniikka, niin huono olo että pitää kerralla tulla niin hyvät tulokset ettei tartte toistaa kyseistä suoritusta. Yhdyn näihin tutkimustulostesi lopputulemiin.

[ 5 viestiä | ]