Kannaa ja vihanneksia Kannaa ja vihanneksia
Incoming! Incoming!
sanoiko joku herkkuja :3 sanoiko joku herkkuja :3
Kukas hullu se nyt.. Kukas hullu se nyt..
Tra-la-la Tra-la-la
kissaa ei kiinnosta kissaa ei kiinnosta
Tuleva ananaspekonikanttarellioliivipistsa Tuleva ananaspekonikanttarellioliivipistsa
Terve kavverriii! Terve kavverriii!
Lorinaa ja alastomuutta iltapalaksi Lorinaa ja alastomuutta iltapalaksi
Hassu juttu Hassu juttu
Opi englantia Opi englantia
Söötti piirustus Söötti piirustus
pieni musta kissa pieni musta kissa
Miksi pilaat sitä pekonia >:3 Miksi pilaat sitä pekonia >:3
Lonkero Lonkero
Senera? Senera?
Moderni kuva jälkiruoasta Moderni kuva jälkiruoasta
Conan O'Brien vierailee Grönlannissa Conan O'Brien vierailee Grönlannissa
Nukahtamisniksi pululle ellet jo nukahtanut Nukahtamisniksi pululle ellet jo nukahtanut
Isin toka kolari tälle viikolle Isin toka kolari tälle viikolle
Ihana nainen Ihana nainen
Trap Trap
Se tunne kun joku esittää idean mikä ei toimi edes teoriassa. Se tunne kun joku esittää idean mikä ei toimi edes teoriassa.
that motherfucker that motherfucker
 510 näyttökertaa, 7 viestiä, 5.45 MB, 1 tiedosto, 26.02.2024 02:32:17
[ + 3 | ]

Luolaston palvelin

[68024] [c2eee685a56a627c-vp9.mp4] [5.45 MB] [1080x1920] [15.93s] [] []

tietokone

(94)  · 

pöly

28.02.2024 12:45:16
#602157 [+-] Piilota Suosittele

>>601730
Monet ostaa kotelon jossa on pölyfilterit, muttei tuki muuta reikiä. Koneesta löytyy 4-6 flektiä, mutta takalevyt on usein reikäsiä jolloin näyttis imee kaiken pölyn sieltä. Varsinkin kun kone on lattialla niin aina paranee. Sit kun ostavat vielä jonkun Fractalin kopan jossa takana 10cm x 15cm kokoinen reikäpaneeli. Tietenkään siihen edes filtteriä voi laittaa niin taas ihmetellään miksi koneeseen tulee pölyä vaikka on filtterit tuulettimien edessä?

28.02.2024 22:42:05
#602255 [+-] Piilota Suosittele

>>602157
Mulla on koneen seinä ollu auki jo 15 vuotta. Ajattelin asentaa sen uudestaan kun löysin, mutta tajusin hyödyt pölyn ja uusien komponenttien asennuksen suhteen.

29.02.2024 01:03:23
#602283 [+-] Piilota Suosittele

>>602255
Siis ei se haittaa jos koneeseen ei koske. Onhan noi varaston koneet kans aivan pölyn peitossa sisäpuolelta kun ne tulee huoltotiimille. Itse en suostu vaan sellasen johtoja räpläämään ennen kuin kone on ollu puolisen tuntia sammutettuna irti seinästä. Yksikin pikku kipinä niin tiedät miten pöly roihahtaa, sä saat 9V paristolla sytytettyä pölypalloja. Siinä voi sit ihmetellä miks kotivakuutus ei korvaa :D

[ 7 viestiä | ]