Väijyssä Väijyssä
Helppoo hommaa Helppoo hommaa
lihaa lihaa
ihana nainen ihana nainen
Your body, my choice Your body, my choice
tyypillistä ryssimistä tyypillistä ryssimistä
Semmosta Semmosta
Luolaston miitistä Luolaston miitistä
voe vittu fränklin voe vittu fränklin
monikulttuurisuus on rikkaus monikulttuurisuus on rikkaus
are you fucking kidding me are you fucking kidding me
Kuinka puhdas sinun hätävesi on? Kuinka puhdas sinun hätävesi on?
Miehen paras ystävä Miehen paras ystävä
kuulaa ja korppua kuulaa ja korppua
paskaraketti paskaraketti
tervetuloa tervetuloa
autovisa autovisa
.Anaali varattu .Anaali varattu
join obi wan by the campfire join obi wan by the campfire
universal niggers universal niggers
Legendaarista Legendaarista
Ihana nainen Ihana nainen
taistelu reviireistä taistelu reviireistä
Mortal Kombat - kids Mortal Kombat - kids
 628 näyttökertaa, 14 viestiä, 0.09 MB, 1 tiedosto, 11.03.2024 21:59:54
[ + 2 | ]

Riikka

[68635] [Riikka.jpg] [0.09 MB] [2000x1178] [] []
Riikka.jpg

riikka purra

(57)  · 

persu

(135)  · 

natsi

(206)
11.03.2024 22:30:28
#605410 [+1] Piilota Suosittele

>>605398
Sain tänään hyvää palvelua korjaamossa. Oikee ulommainen vetarin suojakumin vaihto, öljynvaihtohommat, jarruvalon vaihto ja takaluukun (siis auton) auki pitävät pumput. 2½ tuntia ja 289 eurua vaihto omistajaansa. Sain jopa mainoskynän kylkiäisenä.

11.03.2024 23:49:43
#605431 [+2] Piilota Suosittele

Olikin tänään uusi italialainen ravintola kohteena. Tyylikäs paikka, mutta pirun hiljainen. Liekö kauaa pystyssä.
Fiiniä ja hintavaa oli ruoka ja ruokalista toisaalta vähän ohut. Piti sitten ottaa 18 euron pizza, joka oli aikalailla Kotipizzan kaltainen, mutta vähän paremmat ainekset ja enemmän makua. Oli kyllä oikein hyvä, mutta hifistelyn makua ja menoa siinä oli... hyvä ählämipizza on erityisesti lauantaina "koko illan pizzana" parempi.

12.03.2024 01:24:45 | 01:28:24
#605457 [+2] Piilota Suosittele

>>605453

Glanzaa ei käsittääkseni saa kuin postiautona eli RHD -versiona. 1.3 litrainen pikkuturbo ja kovin versio reilu 130 heppaa. Koppaan nähden toki erittäin reilusti.

Mitsubishi Coltin CZT:n tai RalliArtin löytäisi helpommin ja CZT:tä sai ihan Suomestakin 3-ovisena. 1.5 litrainen turbokone, 150 heppaa ja Glanzaa noin sekunnin nopeampi kiihtyvyys. Toki Toyotaltakin löytyy Suomessakin myynnissä ollut Yaris 1.5T, jossa oli myös 150 heppaa ja aivan käki kulkemaan. Niissä hinnat vain nousseet pirusti ja kadonneet johonkin.

Edit: Vaikka männävuosina Glanzoja tuotiin Japanista tännekin aika paljon (samoin kuin Nismon "Pultsareita"), niin ovat näköjään käyneet vähiin ja hinnat luokkaa käki. Vähän kuin kävi jo vuosia sitten Skyllien kanssa, joita tuotiin Japanista ja Briteistä hitosti, mutta jäivät pelloille makaamaan, kun ostajateineillä ei ollut varaa korjata ja nyt hinnat aivan pimeät.

[ 14 viestiä | ]