ihana omena ihana omena
Tramal aleikum Tramal aleikum
Ihana blondi Ihana blondi
ihana nainen ihana nainen
ne pienet erot ne pienet erot
Eilistä spydöriä ja paistettua makkaraa Eilistä spydöriä ja paistettua makkaraa
sähköauto mies sähköauto mies
Hypnoottista Hypnoottista
vittu nää on neroja vittu nää on neroja
sleepy joe sleepy joe
Hintit vääntää Queenia :D Hintit vääntää Queenia :D
ihana nainen ihana nainen
hehee neekeri hehee neekeri
ohjelmointi vaihtui ohjelmointi vaihtui
en oo runkannu en oo runkannu
rakennus insinörtti rakennus insinörtti
muutama kisse muutama kisse
reivit reivit
onko tämä ihka oikea avaruuskirurgi? onko tämä ihka oikea avaruuskirurgi?
jekkuili jekkuili
Metallicatti Metallicatti
raikastava vapaapäivä raikastava vapaapäivä
Videokokoelma Videokokoelma
uunilenkki uunilenkki
 469 näyttökertaa, 7 viestiä, 5.07 MB, 1 tiedosto, 21.03.2024 20:17:37
[ + 5 - | ]

Poika ja varis

[69006] [axyE7oK_460sv.mp4] [5.07 MB] [406x720] [54.73s] [] []

varis

(9)

lapsi

(232)
21.03.2024 21:16:21
#607855 [+-] Piilota Suosittele

Perheellä oli monivuotinen "lemmikki" harakka. Söi kädestä, pomppi mukana, istui olkapäällä jne. Selvisi omillaankin. Eräänä päivänä lintu vain oli kadonnut ;_; Eikai niin tavaton tarina korvessa asuville.

21.03.2024 22:11:17
#607873 [+1] Piilota Suosittele

>>607855
Meidän nurkilla oli vastaava yhteislemmikki, sekin harakka.

Kun se yht'äkkiä vaan katosi, niin parin viikon sisällä pelokkaat lapset tulivat itkien kertomaan aikuisille, että jyrki oli antanut sille ruokaa ja löyönyt LUJAA jollain mailanpätkällä. Harakka oli vielä yrittänyt turvaan, mutta mm. katkennut siipi esti lentämisen ja joku muu osuma tehokkaan hyppimisen, joten jyrki sai kiinni ja hakkasi sillä jonkin mailanpätkällä kunnes harakka lakkasi liikkumasta.

Näyttivät sitten mihin olivat haudanneet harakan.

22.03.2024 02:47:25
#607993 [+-] Piilota Suosittele

>>607934
Jyrki sai kunnian syödä osan uhristaan.

Kaksi viikkoa mätäkuun aikaan noin 10cm syvälle peitetyssä haudassa takasi pilaantunutta syötävää, mutta söi osan silti.

10.10.2024 09:14:01
#652332 [+-] Piilota Suosittele

Mulla oli muksuna sellanen paska ilmakko ni ammuin harakan puusta, se ei pystyny lentää mutta hyppi eteenpäin vaikka päästelin siihen varmaa 30 luotia, no kyllä se lopulta kuoli.
Sit sain 5,5mm ilmakon kiikarilla, sillä oli metka ampua räkättejä. Olin myös siilien suojelia ja ammuin harakat ja varikset.
Olin iha hullaantunu siitä hommasta jossain kohtaa, heräsin 5 aikaa aamulla kesäsin ja menin väijyyn pellon reunaan, silloin oli otollisin aika ampua räksiä.
No mikä nyt olikaan hienompaa ala-aste ikäsenä kuin oma pyssy.
Isä laitto kyllä hommalle topin kun naapurin ukko käräytti mut isälle et ajelen mopolla ilman kypärää pitkin kyliä ase selässä. Mut ei se ollu ysärin alussa niin justiinsa sellasessa pikkukylässä.

[ 7 viestiä | ]