tavaraa luonnossa tavaraa luonnossa
vähän paukkuu vähän paukkuu
tsernimaito tsernimaito
puuvilla puuvilla
pitikö herättää pitikö herättää
MAGA MAGA
kusettaa kusettaa
mal malloy mal malloy
putkimies putkimies
Mahtuu mahtuu Mahtuu mahtuu
totuus totuus
Nalle Nalle
tais sattua tais sattua
Tissit Tissit
Kaapo Kaapo
Kävelyllä Kävelyllä
ruokaa ruokaa
hiekat pois hiekat pois
Kommunistit vie hapsin dildot! Kommunistit vie hapsin dildot!
niggaflip niggaflip
Luisua Luisua
spupid monkey spupid monkey
MItä tuli taas tehtyä MItä tuli taas tehtyä
Kauhee vassari! Kauhee vassari!
 494 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.3 MB, 1 tiedosto, 07.04.2024 14:26:44
[ + 6 | ]

Tattu tuho tiedossa

[69624] [Taattu_tuho_tiedossa.jpg] [0.3 MB] [1576x1096] [] []
Taattu_tuho_tiedossa.jpg

velkalaiva

 · 

kokoomus

(96)  · 

persut

(234)
07.04.2024 15:21:41
#612765 [+4] Piilota Suosittele

Nuo kuvassa näkyvät kyydistä hyppääjät ovat demareita, jotka ovat ohjanneet laivan tuolle partaalle. Eli nykytilannetta oikein hyvin kuvaava kuva.

07.04.2024 18:12:20
#612811 [+1] Piilota Suosittele

mitäs jos osingot laitettaisiin verolle. selvää tuloahan ne on. silloin ei tarvis koskea vähäosaisten rahaoihin. jos vänkäävät että osingot on ansaittu niin samoin on palkka ja eläkekkin. samoten se 2 firman kikkailu ettei firma maksa veroja ollenkaan.

07.04.2024 19:16:02
#612824 [+2] Piilota Suosittele

>>612811 Pitää ymmärtää että tuet eivät ole vähävaraisten rahoja vaan veronmaksajien. Yhteiskunnassa on päätetty tukea vähävaraista veronmaksajien masseilla.. ilman niitä kikkailevia firmoja sekin määrä saattais olla pienempi.
jos naapurin pertti antais mulle joka aamu vaikka 5€, joska sillä on.. ja jos pertillä alkais meneen heikommin ja sillä ois vara antaa mulle rahaa vain joka toinen päivä; ei se tarkoita että Pertti vie MUN massit. Sama diili yhteiskunnan suhteessa tuen saajaan. En voi alkaa vaatia perttiä elämään niukemmin, että se vois edelleen mulle rahaa jakaa.

[ 8 viestiä | ]