Chuchillhän ihan tosissaan ehotti Saksan antautumisen jälkeen, että Wehrmacht aseistetaan uudelleen ja käyvät sitten porukalla ryssien kimppuun. Sai potkut, mutta historia todisti aatteen oikeaksi.
>>617977 Niino eihän hän saannut potkuja vaan hävisi vaalit. Mutta joo britit laati suunnitelman missä olisi lyöty neuvostoliitto ja tästähän salaisesta suunnitelmasta ei yhdysvallat tienneet. Että jos ois tienny niin Pattonkin ois saatettu ottaa sitten tosissaan ja ne ois voinnu jopa toteuttaa sen.
>>618066 No joo, ei nyt siis potku-potkuja, mutta siirty muihin hommiin sittemmin. Ois muuten ollu meleko railakasta menoa ku ois liittoutuneet ja SS-miehet kurmottaneet ryssiä :D
Jenkeissä oli kyllä sen verta sotataloutta, että oisvat vallanneet NL:n samalla, kaikki vaan olivat jo vitun uupuneita sotimiseen.
Ilman jenkkien apua NL olisi tuhoutunut, sota kestänyt vuoden pari pidempään, mutta lopputulos olisi ollut ei-kallista-kylmää-sotaa ja Saksa silti tuhottu.
[
6 viestiä
|
]
⭰
varoitus
Se olikin vain metku johon tyhäm antifantit meni ;D
gloryhole
Universumin mestari
Maailman suurin vihollinen
alabama neekeri
Nigger pump 2000
Teresa Kennedyn rakenne on muuttunut
en voi hengittää
Floyd
Fiksu neekeri vs tyhmät neekerit
Miltäs tämä korva maistuu
George Floyd - Undah Da Knee
Vastuu
Arvaa kuka?
George Floyd coffin dance
Ragequittasi sukupuolensa
Panssarikenraali Patton
Tästä sais varmaan hienoja vitsejä jotka liittyy maahanmuuttoon