sillä välin kiinassa sillä välin kiinassa
homo sapiens homo sapiens
joo joo
puolustautuminen puolustautuminen
Upeita venäläisiä klassikoita t. repo Upeita venäläisiä klassikoita t. repo
Ilmastonmuutos on Nightwishin syytä Ilmastonmuutos on Nightwishin syytä
säkkitassu :3 säkkitassu :3
Ei tyttöpöpöjä! O__O >:3 Ei tyttöpöpöjä! O__O >:3
scrollaaja :3 scrollaaja :3
ihana nainen ihana nainen
Hoissiee, tarviiks sie appuu? Hoissiee, tarviiks sie appuu?
Western gondola Western gondola
Herraskala Herraskala
Trimmaa sitä apinaa saatana Trimmaa sitä apinaa saatana
Putkari Putkari
Nyt sattu Juhaa Nyt sattu Juhaa
boop boop
Kun kadotus kiskittelee takaisin... Kun kadotus kiskittelee takaisin...
lippu lippu
Trivago. Trivago.
Jihuu? Jihuu?
trolli trolli
Bokerface Bokerface
Lihkku beaivai Sápmi! Lihkku beaivai Sápmi!
 845 näyttökertaa, 5 viestiä, 13.63 MB, 1 tiedosto, 23.05.2024 02:34:08
[ + 5 | ]
👑 Katsotuin 23.05.2024.

Nikketöity maa, etelä afrikka on samalla viellä

[70724] [Snaptik.app_7369420425719221547.mp4] [13.63 MB] [576x1024] [59.39s] [] []

zimbabwe

 · 

itsenäistyminen

23.05.2024 04:32:32
#622485 [+7] Piilota Suosittele

Neekerit: "Ungala, me ajaa valkoinen paholaine pois ja tappa valkoinen väki joka jäi, nyt me olla rikkaita loppuelämä".

Neekerit hetken päästä: "Bungala bungala! Miksi pelto ei kasva vilja vaikka me tuijotta sitä vihaisesti ja tuhota pelto vihollinen traktori polttamalla se? Ei meillä enää ole valkoisia paholaisia tapettaviksi?"

Neekerit muutaman vuoden päästä: "Ukka*Pukka! YK lähetä raha, lähetä riisi ja vilja, valkoinen paholaine jätti meidät kuolemaan nälkään!"

Neekerit vuosien päästä: "KIGALIKINGALI! Valkoinen paholainen tule takaisin ja poista pahan silmän taika, me kuolla nälkä koko ajan, eikä meillä palkka enä edes 1/25-osa siitä mitä valkoinen paholaine meille maksoi".

Zimbabwe on malli esimerkki kuinka afrikan vilja-aittana tunnettu maa muuttui alle 30 vuodessa korruptoituneiden idiootti rosvojen (neekereiden) käsissä 231miljoonan % hyperinflaatiosta ja 80-95% työttömyydestä kärsiväksi kehitysmaaksi.

Ilman luonnon varojaan e-afrikka olisi samassa tilassa kun vertaa maan nykyistä taloudellista ja turvallisuus tilannetta esim.-80 luvun vastaaviin.

24.05.2024 07:07:19
#622583 [+2] Piilota Suosittele

Nooh ei muuta ku suomeen loisimaan hyvinvointiyhteiskunnan antimilla harrien kunniavieraina niin mitäs tuota ressaamaan

[ 5 viestiä | ]