Perussuomalainen kertoo totuuden Perussuomalainen kertoo totuuden
brown brown
Ihana nainen Ihana nainen
puhallettu villa puhallettu villa
remontti rieska remontti rieska
onneksi ei ollut kypärä päässä muuten se olisi mennyt rikki onneksi ei ollut kypärä päässä muuten se olisi mennyt rikki
Että mitenkä se oli? Että mitenkä se oli?
Perfektionistin härnäystä Perfektionistin härnäystä
Se on täynnä!! Se on täynnä!!
Paradrop song Paradrop song
nikko nikko nii nikko nikko nii
väärä koriste väärä koriste
Korruptoitunut poliisivaltuutettu Korruptoitunut poliisivaltuutettu
PUNAISTA MAITOA!!! PUNAISTA MAITOA!!!
Sonjalle Sonjalle
Joko nyt vuoden jälkeen hallituskin tajuaisi asiat? Joko nyt vuoden jälkeen hallituskin tajuaisi asiat?
tuulee tuulee
Näin tänään.. Näin tänään..
Mestari Mestari
lähettääs kalaan lähettääs kalaan
Meillä ON maailman tyhmin hallitus Meillä ON maailman tyhmin hallitus
Kutsuhuuto Kutsuhuuto
Ranskalainen lannoitevero protesti Ranskalainen lannoitevero protesti
tarja on rasisti tarja on rasisti
 956 näyttökertaa, 35 viestiä, 0.6 MB, 1 tiedosto, 22.08.2024 20:48:04
[ + 5 | ]
👑 Plussatuin 22.08.2024.

Lämpimän börheät leivät

[72729] [tiedosto.jpg] [0.6 MB] [1600x2695] [] []
tiedosto.jpg

ruoka

(411)  · 

voileipä

(13)  · 

voileivät

 · 

mättö

(67)  · 

antimaterian berse

22.08.2024 21:32:50
#643026 [+1] Piilota Suosittele

Wursti valmistaa ehkä kaikkein huonoimmat lihatuotteet mitä olen ikinä maistanut.

Vain Pouttu pystyy kilpailemaan samassa kategoriassa.

22.08.2024 22:14:34
#643030 [+1] Piilota Suosittele

>>643028
Sit taas jonkun mielestä Atria on ihan paskaa. Ja mummon kaiman kissan homokaverin persereikä sanoo että Jalostaja on paskaa.

Kaikki on paskaa jonkun mielestä, joten ihan sama?

22.08.2024 22:34:12
#643035 [+-] Piilota Suosittele

Taas näitä metkuja jossa pröystäillään juutalaisten kulli..siis kullalla. Höh. Mä vaan täällä vedän roskiksesta dyykattua puolis syötyä.. makkaraa? Hankala sanoa ku on vaan tämmöstä puuromaista mössöä. No, kyllä se massun täyttää. Onneks on sentään kalijaa.

22.08.2024 22:56:55
#643042 [+-] Piilota Suosittele

>>643035
siis lämppärit tulee halvaksi. Jos sulla on leipää ja juustoa ni pääset niillä pitkälle. Pari tomaattia ja mikä tahansa leike/lauantaimakkara punalapulla ei paljon maksa. Voit säveltää mitä vaan noihin

22.08.2024 23:24:37
#643052 [+-] Piilota Suosittele

>>643045
Kokeilin villinä sopiiko kurkku näihin (siksi osassa tollanen nänni muoto). Yllättävän hyvin sopii, se ei alkanut valuttaan itseään ja leipää märäks, kuivui vähän mutta se on niin nestemäistä ettei se haittaa. Ja tosiaan ei millään juustohöylällä, vaan puukolla vapaalla kädellä :P

22.08.2024 23:28:46
#643053 [+-] Piilota Suosittele

Yksi esimerkki haen Atrian myymälästä siansisäfile 2 euroa jauheliha 400g 1 euroa kanan ohutleike 50 senttiä.
En osta kaupasta mitää mitä saan henkilökunnan myymälästä.

23.08.2024 00:27:03
#643091 [+-] Piilota Suosittele

>>643042
Mun mutsi teki joskus lapsuudessa lämppäreitä semmosella reseptillä, että meinasin kuolla.

Eli viipaleiksi leikattua ranskanleipää ja ne ruskistetaan pannulla voissa. Sitte siihen vähän makkaraa ja eedamia. Ja ku alakaa näyttää melekeen valamiilta niin päälle kaadetaan sen verran maitoa, että leivät vettyy osittain ja paistellaan molemmin puolin rapeiksi.

Ei se muuten, mutta ku siihen aikaan juuston tekemisen taito oli vielä vähän haparoivaa niin se perkele vaan veny ja veny. Ku haukkasin ja nielasin niin toinen pää palasesta oli jo vattalaukussa ku toinen oli vielä kädessä. Sai siinä kakoa ja pureskella oman aikansa, että sai juuston poikki. Oli hämmentävä tunne hengittää ku samalla oli kurkussa perkeleen venyvää juustoa.

23.08.2024 19:17:47 | 19:21:34
#643256 [+-] Piilota Suosittele

>>643254
Ja miksi siis juuston päälle vai?
Koska mä näen paljon tarkemmin paljon sitä sinne todellisuudessa lirahtaa. Koska se on aika sama onko se tomaatin vai salaatin, juuston vai ton kurkun päällä niin mä tykkään laittaa juuston päälle koska se on hyvin kontrolloitavissa. Ei tuu lorautettuu liikaa, jos käyttää totakin vahvempia mausteita. Tällöin ne voi laikka voiveitsellä levitellä juuston päälle ja antaa sulaa

E:
Toki, jos mä haluan tehdä vaikutuksen johonkin (kulli)tyttöön niin mä sekoittaisin yrttivoin sekä poppamiehen keskenään jota levitetään leivälle. Sit se mauste on leivässä pohjana jne homoilee sit kun sen chilinen suu polttaa mun kullia

[ 35 viestiä | ]