Breaking Bad Breaking Bad
mä menen nyt tästä mä menen nyt tästä
hupiukko hupiukko
tuvassa keinumassa tuvassa keinumassa
Pyykkipojat Pyykkipojat
wrestling wrestling
Suklaata Suklaata
Tissit Tissit
hallittua räjäyttelyä hallittua räjäyttelyä
syötti syötti
kaivo imee kaivo imee
yö
Ihana nainen Ihana nainen
protip protip
eikö niiden teslojen pitäny pelastaa ilmasto eikö niiden teslojen pitäny pelastaa ilmasto
Ihana nainen Ihana nainen
Ihana blondi Ihana blondi
valintojen mailma valintojen mailma
Lääkärissä Lääkärissä
Ihana nainen Ihana nainen
yo-kokeesta yo-kokeesta
ohjelmointi vaihtui ohjelmointi vaihtui
huijauskoodit huijauskoodit
ei heru ei heru
 557 näyttökertaa, 3 viestiä, 0.2 MB, 1 tiedosto, 09.10.2024 14:39:39
[ + 1 | ]

rakennustajat

[73827] [ebcef6ea69a108a4.jpg] [0.2 MB] [1280x1244] [] []
ebcef6ea69a108a4.jpg

apu

(358)  · 

apustaja

(366)  · 

rakennus

(15)  · 

raksa

(31)  · 

vituiks

09.10.2024 14:54:25 | 14:56:00
#652107 [+-] Piilota Suosittele

Suunitelmien / paperien tulisi olla aukottomia ennen töiden aloitusta, vaikka onhan se totta, että mistä tahansa tulee vain niin hyvä, kuin sen tekijä viitsii siitä saada aikaan. Joskus vain tehdään, juuri sen kaltainen kuin papereissa on. Mutta tässä on kyse jostain ihan muusta, eli:

Keskeneräistä / kesken jäänyttä projektia hiaman jatkettu. Valmiina varmaan ollut paljasrunko, yhdet portaat kakkostasolle, työt aloitettu rahat saatu ja perävalotakuuta koko setille ja toistamaan samaa kaavaa muualle. Runko päätynyt hyötykäyttöön ja kahdet näennäisesti ylimääräiset askeleet ovatkin yhdessä lecaharkkojen kanssa yksi kulma huone, tai ainakin sen seinät sekä katto(a), ja vain yhdet käytännön askeleet ovat sinisellä maalilla.

Duunarit siis pelastivat sen mitä pelastettivissa oli.

09.10.2024 17:23:30
#652155 [+-] Piilota Suosittele

Tän takia mä opin jo 12-vuotiaana ristimittaamaan teodoliitilla ja yleensäkin tarkistamaan kaiken pariin kertaan ennen kuin laitetaan mällit latiin, hitsataan tai pultataan mitään isompaa.

[ 3 viestiä | ]