kusella saat olla rauhassa kusella saat olla rauhassa
mökötä tyylillä mökötä tyylillä
Trumpin sekoilut telkkarissa Trumpin sekoilut telkkarissa
cain cain
from russia with love from russia with love
Uudet pöksyt Uudet pöksyt
lastenkasvatus lastenkasvatus
englanti englanti
taksi helsinki taksi helsinki
Family guy Family guy
The last Apache The last Apache
kuristaja käärme kuristaja käärme
norjalainen viihteellä norjalainen viihteellä
ryssä vinkuu ryssä vinkuu
Mahtavat bileet! Mahtavat bileet!
elon musk on melkonen sonni elon musk on melkonen sonni
turhapuro reinkarnaatio turhapuro reinkarnaatio
Koirat on kivoja Koirat on kivoja
reaktioni reaktioni
nokoset nokoset
muumipapan perjantai muumipapan perjantai
iltapesulla iltapesulla
Esittäydymme Esittäydymme
tärkeä tiedote tärkeä tiedote
 512 näyttökertaa, 1 viesti, 0.05 MB, 1 tiedosto, 20.10.2024 16:00:12
[ + 5 - | ]

Rauhan uskonto

[74050] [tiedosto.jpg] [0.05 MB] [700x463] [] []
tiedosto.jpg

islam

(179)

syöpä

(38)

muslimi

(184)

terroristi

(96)

pedofiili

(86)
20.10.2024 17:38:42
#654407 [+1] Piilota Suosittele

Todellakin länsi rappeutuu,(vai rapautuu) kun tänne päästetään kokonaisia kansanosia humanitääristen syiden perusteella (joita perustellaan tarinoilla joissa on hieman värikynää mukana), eikä sekään riitä, vaan näille "vierailijoille" tulisi sallia oikeus harrastaa tapoja / uskomuksia / kulttuuriaan, joista osa on ristiriidassa paikallisten lakien ja oikean & väärän käsityksen kanssa.

Sitten on nämä heille "unelmien olosuhteet", ei "välttämättä" tarvitse tehdä töitä, yhteiskunta maksaa asumisen ja monia muita kuluja, siinä missä länsimainen pariskunta arkailee, miettii tarkkaan lapsentekoa, lasten mahdollista määrää, koulutusta jne, ovat tietyt "vierailijat" täysin päinvastaisella ajatuksella liikenteessä, heidän käsityksen mukaan, mitä useampi lapsi, sitä suurempi osa selviää aikuiseksi ja pystyy huolehtimaan vanhemmistaan kun nämä ovat mummo & vaari ikäisiä.

Sitten vielä "vierailijoiden" palkinnoksi käsittämä lapsilisä, mikä kannustaa heitä tekemään vähintään viisi tai enemmän lasta, sitten mitä useampi lapsi ja "huonompi" vanhempien taloudellinen tilanne, sitä paremmin yhteiskunta palkitsee: "Kalusteet kela Gold™-kortilla", "Ai teille tulee perheen 8's lapsi ja tarvitsette isomman asunnon? Kyllä teille kaupungin asunnoilta löytyisi 168m2 tikkurilasta tai 155m2 vuosaaresta rouva Mugele".

[ 1 viestiä | ]