Hapsi rähisee Hapsi rähisee
Uusi virolainen kolikko Uusi virolainen kolikko
Mein koran Mein koran
The HU - This Is Mongol The HU - This Is Mongol
True nudist True nudist
gambina gambina
Habsin maanantaiaamu Habsin maanantaiaamu
Everybody Everybody
Veriryhmä - Kylähullu vs Jeesukset Veriryhmä - Kylähullu vs Jeesukset
Lihapataa muusilla Lihapataa muusilla
jalonen jalonen
Ai saat.. Ai saat..
Vuoden paras värväri Vuoden paras värväri
HS propagandaa. HS propagandaa.
Luolaston käyttäjien kasvit, postatkaa omanne Luolaston käyttäjien kasvit, postatkaa omanne
Kylie Minogueta ei oo olemassa Kylie Minogueta ei oo olemassa
Venäjän tappiot tähän mennessä. Venäjän tappiot tähän mennessä.
Eläköityminen on pahasta Eläköityminen on pahasta
Iiris ressukka Iiris ressukka
Mansplaining Mansplaining
don't join NATO don't join NATO
Erdogan Erdogan
Reagan ja Obama. Reagan ja Obama.
Veriryhmä - Kultapyttylaulu Veriryhmä - Kultapyttylaulu
 497 näyttökertaa, 4 viestiä, 2.15 MB, 1 tiedosto, 23.11.2024 23:17:38
[ + 3 | ]

Viisaita sanoja

[75067] [tiedosto.mp4] [2.15 MB] [460x816] [40.89s] [] []

24.11.2024 17:12:29
#661782 [+-] Piilota Suosittele

>>661722 Ei taida kyseinen neiti olla feministi monestakaan syystä.
Noin nuorehko,perusnätti tapaus,ei sateenkaaren värejä tukassa,ei jumalatonta nenäkorua ja
puhuu asiaa.

25.11.2024 04:00:21
#661899 [+1] Piilota Suosittele

Nyt joku feministi näkee tän ja kääntää sen niin päin, että jos miehelle pitää vastentahtoisesti antaa joku "merkitys" niin se on elareiden maksaminen Teneriffalle missä ämmä viettää aikansa Luigin ja M'bubban kanssa pukaten kymmeniä uusia lapsia.

Mutta realistisesti ottaen nii tottakai jokkainen haluaa tuntia itelleen jottain tarvetta tai syytä olla. Ne on ne pienet jutut parisuhteissa mitkä pitää porukan yhdessä. Spontaani halaus ja kuiskaus "kiitti ku oot tässä" on jo semmonen niksi, että sillä pelastaa jo huonommankin viikon. Ylipäätään pariskuntien pitäis puhua ja arvostaa toisiaan paljon enemmän. Jos eletään jossaki kertakäyttökulttuurissa jossa mennään naimisiin tokana päivänä tapaamisesta niin ei se tuu kestämään mitenkään. Ei sillä että pitkäkään seurustelusuhe ois mikään avain onneen. Ku ottaa toisen huomioon semmosella tavalla mikä ei vaikuta pakotetulta niin sillä pääsee niihin pitkiin parisuhteisiin oli sitten kyse minkälaisesta parisuhteesta tahansa.

Näin esimerkin vuoksi niin montako kaverisuhdetta teillä on vuosikymmenien aikana hiipuneet? Monestikko poristessanne sanoitte, että kiitos ku kuuntelit ja miten sulla menee ihan tosissaan?

[ 4 viestiä | ]