Turtle is mad Turtle is mad
Kissa haistaa jalkahikeä Kissa haistaa jalkahikeä
Jumalan äiti Jumalan äiti
Jäinen Punainen tori Jäinen Punainen tori
Läski Paska ja huoruli Läski Paska ja huoruli
Tulevaisuus on täällä Tulevaisuus on täällä
hyvien vanhojen aikojen muistelua hyvien vanhojen aikojen muistelua
:D :D
Runksikaa mun kainalolle Runksikaa mun kainalolle
Hommahopot on kyllä niin tyhmä ihmisryhmä Hommahopot on kyllä niin tyhmä ihmisryhmä
Ukaasi Ukaasi
neeperi neeperi
On aika On aika
Ylibörh :3 Ylibörh :3
Seposta on moneksi Seposta on moneksi
twerk twerk
Counter suprais buttseks Counter suprais buttseks
Karatella auto ilmaan Karatella auto ilmaan
ählämi oksentaa ählämi oksentaa
Ei jumalauta mitä meininkiä Ei jumalauta mitä meininkiä
May The Chuck Norris Be With You May The Chuck Norris Be With You
Sipilä ja mamut Sipilä ja mamut
Läski Paska on naistenmies Läski Paska on naistenmies
Markorepairs Markorepairs
 493 näyttökertaa, 4 viestiä, 2.15 MB, 1 tiedosto, 23.11.2024 23:17:38
[ + 3 | ]

Viisaita sanoja

[75067] [tiedosto.mp4] [2.15 MB] [460x816] [40.89s] [] []

24.11.2024 17:12:29
#661782 [+-] Piilota Suosittele

>>661722 Ei taida kyseinen neiti olla feministi monestakaan syystä.
Noin nuorehko,perusnätti tapaus,ei sateenkaaren värejä tukassa,ei jumalatonta nenäkorua ja
puhuu asiaa.

25.11.2024 04:00:21
#661899 [+1] Piilota Suosittele

Nyt joku feministi näkee tän ja kääntää sen niin päin, että jos miehelle pitää vastentahtoisesti antaa joku "merkitys" niin se on elareiden maksaminen Teneriffalle missä ämmä viettää aikansa Luigin ja M'bubban kanssa pukaten kymmeniä uusia lapsia.

Mutta realistisesti ottaen nii tottakai jokkainen haluaa tuntia itelleen jottain tarvetta tai syytä olla. Ne on ne pienet jutut parisuhteissa mitkä pitää porukan yhdessä. Spontaani halaus ja kuiskaus "kiitti ku oot tässä" on jo semmonen niksi, että sillä pelastaa jo huonommankin viikon. Ylipäätään pariskuntien pitäis puhua ja arvostaa toisiaan paljon enemmän. Jos eletään jossaki kertakäyttökulttuurissa jossa mennään naimisiin tokana päivänä tapaamisesta niin ei se tuu kestämään mitenkään. Ei sillä että pitkäkään seurustelusuhe ois mikään avain onneen. Ku ottaa toisen huomioon semmosella tavalla mikä ei vaikuta pakotetulta niin sillä pääsee niihin pitkiin parisuhteisiin oli sitten kyse minkälaisesta parisuhteesta tahansa.

Näin esimerkin vuoksi niin montako kaverisuhdetta teillä on vuosikymmenien aikana hiipuneet? Monestikko poristessanne sanoitte, että kiitos ku kuuntelit ja miten sulla menee ihan tosissaan?

[ 4 viestiä | ]