Anime Anime
John Fortnite Kennedy John Fortnite Kennedy
Maistiaiset Maistiaiset
Fug the sytsem Fug the sytsem
kääpiöiden sota kääpiöiden sota
Get on my level Get on my level
Vaahteramäen Emil Vaahteramäen Emil
Niistä se on onnellisuus tehty Niistä se on onnellisuus tehty
Kinkkupastaa Kinkkupastaa
Hyvä ystävä Hyvä ystävä
Metsurityty Metsurityty
Aikamatkaaja Aikamatkaaja
Ismo Leikola - Parisuhde Ismo Leikola - Parisuhde
"Anteeksi herra, olen menossa tapaamiseen" "Anteeksi herra, olen menossa tapaamiseen"
Ai saatana... Ai saatana...
Horatio-kooste 2 Horatio-kooste 2
niilo22 pelaa sania niilo22 pelaa sania
anne berner anne berner
Rapu Rapu
horatio sarja kuva horatio sarja kuva
Valitsen sinut Valitsen sinut
Hagrid bunkkerissa Hagrid bunkkerissa
lumikone lumikone
Huono peli Huono peli
 604 näyttökertaa, 4 viestiä, 2.15 MB, 1 tiedosto, 23.11.2024 23:17:38
[ + 3 | ]

Viisaita sanoja

[75067] [tiedosto.mp4] [2.15 MB] [460x816] [40.89s] [] []

24.11.2024 17:12:29
#661782 [+-] Piilota Suosittele

>>661722 Ei taida kyseinen neiti olla feministi monestakaan syystä.
Noin nuorehko,perusnätti tapaus,ei sateenkaaren värejä tukassa,ei jumalatonta nenäkorua ja
puhuu asiaa.

25.11.2024 04:00:21
#661899 [+1] Piilota Suosittele

Nyt joku feministi näkee tän ja kääntää sen niin päin, että jos miehelle pitää vastentahtoisesti antaa joku "merkitys" niin se on elareiden maksaminen Teneriffalle missä ämmä viettää aikansa Luigin ja M'bubban kanssa pukaten kymmeniä uusia lapsia.

Mutta realistisesti ottaen nii tottakai jokkainen haluaa tuntia itelleen jottain tarvetta tai syytä olla. Ne on ne pienet jutut parisuhteissa mitkä pitää porukan yhdessä. Spontaani halaus ja kuiskaus "kiitti ku oot tässä" on jo semmonen niksi, että sillä pelastaa jo huonommankin viikon. Ylipäätään pariskuntien pitäis puhua ja arvostaa toisiaan paljon enemmän. Jos eletään jossaki kertakäyttökulttuurissa jossa mennään naimisiin tokana päivänä tapaamisesta niin ei se tuu kestämään mitenkään. Ei sillä että pitkäkään seurustelusuhe ois mikään avain onneen. Ku ottaa toisen huomioon semmosella tavalla mikä ei vaikuta pakotetulta niin sillä pääsee niihin pitkiin parisuhteisiin oli sitten kyse minkälaisesta parisuhteesta tahansa.

Näin esimerkin vuoksi niin montako kaverisuhdetta teillä on vuosikymmenien aikana hiipuneet? Monestikko poristessanne sanoitte, että kiitos ku kuuntelit ja miten sulla menee ihan tosissaan?

[ 4 viestiä | ]