Ens vuonna ois Blade Runnerin tapahtumavuosi Ens vuonna ois Blade Runnerin tapahtumavuosi
Jos ei heilaa helluntaina... Jos ei heilaa helluntaina...
Koiranlento Koiranlento
Börheitä ja sulkavia gifejä Börheitä ja sulkavia gifejä
Aikakausi kun Niilo22:della oli vielä lepposaa Aikakausi kun Niilo22:della oli vielä lepposaa
Leipuri Hiiva Leipuri Hiiva
vitun kokoomus vitun kokoomus
SHAKOTAN SKYLINE SHAKOTAN SKYLINE
Sorsa Sorsa
Perkele aina käy noin Perkele aina käy noin
Höhö Höhö
...mutta osaatko nimetä heidät? ...mutta osaatko nimetä heidät?
Asuntoveneen omistaja Asuntoveneen omistaja
Lisäsi rautaa ruokavalioonsa Lisäsi rautaa ruokavalioonsa
hehe hehe
This is fine This is fine
Logan Paul Logan Paul
Mmm... Mmm...
Kuuma Kuuma
Kissakuvia Kissakuvia
Water doggo :3 Water doggo :3
Sankari Sankari
Vuokraisännän ongelma Vuokraisännän ongelma
faceswap faceswap
 523 näyttökertaa, 8 viestiä, 1.47 MB, 1 tiedosto, 03.12.2024 20:05:26
[ + 0 | ]

pysy erossa päihteistä

[75393] [jo_eka_kannabispiikki_voi_tappaa.png] [1.47 MB] [1507x987] [] []
jo_eka_kannabispiikki_voi_tappaa.png

kannabis

(51)  · 

huume

(55)  · 

päihde

 · 

alkoholi

(90)
03.12.2024 21:28:07
#663906 [+-] Piilota Suosittele

Ei perkele. Jatkossa en juo enää mitään kemikaalituotteita, pääsääntöisesti siis H2O:ta. Siihen kuolee vuosittain ainakin välillisesti jopa kymmeniä ellei satoja miljoonia ihmisiä.

03.12.2024 22:23:54
#663934 [+-] Piilota Suosittele

>>663895
Marihuanasta 99,8% siirtyy vahvempiin aineisiin.

>>663896
Marihuanasta 99,8% siirtyy vahvempiin aineisiin.

Ei se että se johtaisi vahvempiin tai olisi "porttihuume", vaan se, että saat pääsi sekaisin ihan mistä vaan koska ahdistaa, ja jos joudut laittomasti ostamaan, tutustut hyvin herkästi sekakäyttäjiin ja sekakäyttöön.

Kun olin 2010 1kk "rehabissa", sanoi hoitaja ettei nykyään ole mitään alkoholisteja tai muita spesifejä, kaikki ovat sekakäyttäjiä. Heille oli vaikea ymmärtää pelkkä alkoholinkäyttöni.

03.12.2024 22:33:03
#663940 [+-] Piilota Suosittele

>>663934
No mä näen ton porttiteorian siten, että näytä mulle se jätkä joka aloittaa huumeidenkäytön kalliilla kokaiinilla, vaarallisella heroiinilla/fentalyynillä yms? Se on ihan selvää, että eka ne kokeilee kannabista josta siirrytään kovempiin huumeisiin.

Sama asia seksissä. Ei kukaan vittu heti 15-vuotiaana ala raiskaamaan ja sillä menetä poikuuttaan. Eiköhän jokainen raiskaaja ole harrastanut seksiä ensin, ennenkuin raiskaamiseen syyllistyy. Missä on poikuutensa raiskaamalla menettänyt? En ole paljo sellasista kuullut.

(okei, ehkä poikkeus vahvistaa säännön ja jonkun hiekkaneekerin löydät joka niin on tehnyt, mut nyt puhun ihmisistä)

[ 8 viestiä | ]