Family Feud Family Feud
boomeri boomeri
hyvät eväät hyvät eväät
Se kuuluisa perspillu on löytynyt Se kuuluisa perspillu on löytynyt
Turppi neekerinä Turppi neekerinä
Push it to the limit! Push it to the limit!
Luolastolainen kansallissosialismin ihailija Luolastolainen kansallissosialismin ihailija
3310 3310
Weasel Weasel
Taas ryssittiin Taas ryssittiin
You suck Mcbain You suck Mcbain
opel setä opel setä
join the empire join the empire
make ulkona make ulkona
evästä evästä
Isä ja poika Isä ja poika
Tässä on Tyhmä-Antero Tässä on Tyhmä-Antero
valonnopeus valonnopeus
ihansyönti ihansyönti
ihana nainen ihana nainen
kamala luonto kamala luonto
area69 area69
yllätys yllätys
Reissumies Reissumies
 504 näyttökertaa, 8 viestiä, 1.47 MB, 1 tiedosto, 03.12.2024 20:05:26
[ + 0 | ]

pysy erossa päihteistä

[75393] [jo_eka_kannabispiikki_voi_tappaa.png] [1.47 MB] [1507x987] [] []
jo_eka_kannabispiikki_voi_tappaa.png

kannabis

(51)  · 

huume

(54)  · 

päihde

 · 

alkoholi

(86)
03.12.2024 21:28:07
#663906 [+-] Piilota Suosittele

Ei perkele. Jatkossa en juo enää mitään kemikaalituotteita, pääsääntöisesti siis H2O:ta. Siihen kuolee vuosittain ainakin välillisesti jopa kymmeniä ellei satoja miljoonia ihmisiä.

03.12.2024 22:23:54
#663934 [+-] Piilota Suosittele

>>663895
Marihuanasta 99,8% siirtyy vahvempiin aineisiin.

>>663896
Marihuanasta 99,8% siirtyy vahvempiin aineisiin.

Ei se että se johtaisi vahvempiin tai olisi "porttihuume", vaan se, että saat pääsi sekaisin ihan mistä vaan koska ahdistaa, ja jos joudut laittomasti ostamaan, tutustut hyvin herkästi sekakäyttäjiin ja sekakäyttöön.

Kun olin 2010 1kk "rehabissa", sanoi hoitaja ettei nykyään ole mitään alkoholisteja tai muita spesifejä, kaikki ovat sekakäyttäjiä. Heille oli vaikea ymmärtää pelkkä alkoholinkäyttöni.

03.12.2024 22:33:03
#663940 [+-] Piilota Suosittele

>>663934
No mä näen ton porttiteorian siten, että näytä mulle se jätkä joka aloittaa huumeidenkäytön kalliilla kokaiinilla, vaarallisella heroiinilla/fentalyynillä yms? Se on ihan selvää, että eka ne kokeilee kannabista josta siirrytään kovempiin huumeisiin.

Sama asia seksissä. Ei kukaan vittu heti 15-vuotiaana ala raiskaamaan ja sillä menetä poikuuttaan. Eiköhän jokainen raiskaaja ole harrastanut seksiä ensin, ennenkuin raiskaamiseen syyllistyy. Missä on poikuutensa raiskaamalla menettänyt? En ole paljo sellasista kuullut.

(okei, ehkä poikkeus vahvistaa säännön ja jonkun hiekkaneekerin löydät joka niin on tehnyt, mut nyt puhun ihmisistä)

[ 8 viestiä | ]