Ystävyys on taikaa! :D Tägää kaveri! Ystävyys on taikaa! :D Tägää kaveri!
♫ soft kitty, warm kitty, little ball of fur ♫ ♫ soft kitty, warm kitty, little ball of fur ♫
Börheä kosse :3 Börheä kosse :3
Kärry Kärry
Kun kuulin slayjerin käsirauta leikeistä Kun kuulin slayjerin käsirauta leikeistä
paluu matka paluu matka
Ricardo Ricardo
Kuolikohan? Kuolikohan?
Ei mahu Ei mahu
Miehet sopalla Miehet sopalla
Muigea :3 Muigea :3
Melkein riittävä määrä kissoja :3 Melkein riittävä määrä kissoja :3
Bouncing tits Bouncing tits
Robinia turpaan Robinia turpaan
Kikkatuoli Kikkatuoli
Tanssija Tanssija
Lumiukko Lumiukko
Repostnik? Repostnik?
Only Epstein things Only Epstein things
No nyt on kätevä No nyt on kätevä
Hyvä nimi Hyvä nimi
Ara - Asuminen Ara - Asuminen
Joku prkl vaihto hanurimusiikin Joku prkl vaihto hanurimusiikin
Vihdoin! Vihdoin!
 306 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.54 MB, 1 tiedosto, 21.01.2025 01:05:57
[ + 3 | ]

koulutetut somalit

[77182] [koulutetut_somalit.png] [0.54 MB] [960x638] [] []
koulutetut_somalit.png

somali

(87)  · 

koulutus

(11)  · 

avaruuskirurgi

 · 

insinööri

(17)  · 

suvakki

(135)
21.01.2025 04:03:07
#674836 [+-] Piilota Suosittele

Enpä ole somalia nähnyt kovin vaativassa työssä, ehkä kerran vantaalla raksalla, mutta se taisi olla ihan neekeri.

21.01.2025 05:28:18
#674847 [+1] Piilota Suosittele

Minä istuin kerran taksiin jota ajoi somali. Ois pitäny älytä kysyä, että mitkä paperit se unohti kotiin. Veikkaan että se oli neurokirurgi tai astronautti.

21.01.2025 09:01:28
#674869 [+2] Piilota Suosittele

Noin 30 v sompanssit ovat ehkä postilla tai taksirenkinä töissä ja siitä sitten ehkä HKL:n bussikuskeiksi itä-helsingin / vantaanpuolen linjoille.

Sensijaan nämä noin 10 - alle 30 v sompanssi"prinssit" ovat erikoistuneet rakennusten pystyssä pitoon, heitä näkee aina apinalaumana esim.dixissä, tai itäpään metroasemilla tukemassa seiniä nojailemalla niihin, he ovat jo nuorina oppineet yövuoronkin tekemisen, esimerkiksi juuri tikkurilan dixissä tai itäkeskuksen, kontulan metroasemalla saattaa törmätä arki ja viikonloppu iltoina klo 23:00 jälkeenkin iloiseen mölisevään 9-12-vuotiaista sompanssin pennuista koostuvaan laumaan, jossa toki mukana yksi - muutama kulttuuria opiskeleva valkonaama tai arabi mukula.

21.01.2025 11:53:58
#674871 [+1] Piilota Suosittele

Tuolta ne aikoinaan valuivat alavirtaan Joensuuhun, missä niitä lojui varsinkin kesäisin torin ympärillä ettei oikein tiennyt mistä kulkee ettei kengät paskaannu.
Läksivät sitten onneksi etelän vetelien riemuksi, kun toriparkin rakentaminen alkoi ja oli riski että olisivat joutuneet lapion pystyssä pito telineiksi.

23.01.2025 10:20:37
#675348 [+-] Piilota Suosittele

Onneks täällä ei oo kuiten somaleja vaikka vähän kaikkia muita jo onki. Toki ku rajalla asuu ja dödspatrul on tuossa muutaman kilsan päässä niin eiköhän niitä kohta ala laumautuun tällekki puolelle.

[ 5 viestiä | ]