Squirtlet Squirtlet
mlem mlem
hirvee paskahätä hirvee paskahätä
elä herätä elä herätä
bondausta bondausta
Wendy's Suomeen Wendy's Suomeen
Videokommentti Videokommentti
Sanna Marin Sanna Marin
Hyvää paskaa Hyvää paskaa
sanna ja vladimir sanna ja vladimir
loppuu se vikinä loppuu se vikinä
loistava kuljetus loistava kuljetus
ei oo helppoo liikenteessäkään ei oo helppoo liikenteessäkään
prässää se prässää se
aamukakka aamukakka
Bricks valtioita on jo nyt yli 140 ja tätä näytetään usassa Bricks valtioita on jo nyt yli 140 ja tätä näytetään usassa
nopeet jalat nopeet jalat
modernit hr-ratkaisut modernit hr-ratkaisut
fast and furious russia fast and furious russia
Hapsi on hieno mies Hapsi on hieno mies
ryssät tykittää voitosta voittoon ryssät tykittää voitosta voittoon
Onko tiede mennyt tällä kertaa liian pitkälle? Onko tiede mennyt tällä kertaa liian pitkälle?
mestari mestari
Heimosenkeimo potretti Heimosenkeimo potretti
 415 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.19 MB, 1 tiedosto, 07.02.2025 21:42:38
[ + 1 - | ]

Mitä vittua?

[77833] [tiedosto.png] [0.19 MB] [798x1128] [] []
tiedosto.png

animalia

 · 

hippi

(34)  · 

kasvisruoka

 · 

hulluus

(24)
08.02.2025 21:39:31 | 21:40:32
#679218 [+-] Piilota Suosittele

>>679208 Eli ei kosketa ketään, jota tuollainen ei nimenomaisesti kiinnosta? Miksi siis tuollainen otsikko ja tagit? Onko tämä ollut uutisissa tai ylismeeminä? Ennen kaikkea, pitääkö tässä tietää jotain, jota kuvasta ei voi suoraan päätellä?

08.02.2025 22:07:10 | 22:09:38
#679247 [+-] Piilota Suosittele

>>679218
Mua kiinnostaa lähinnä nähä sitten ens kuun alussa lista tyypeistä jotka on niin sekasin, että kannattavat tommosta niin tiiän olla äänestämättä niitä. Kyllä mää sen verran seuraan politiikkaa vaalien alla, että saan selville minkälaisia ehokkaita siellä oikeen on. Tossa aika vasta Rovaniemellä tai jossaki sillä suunnalla lopetettiin kasvisruokakokeilu ku ei sitä kukaan syöny. Makso vaan vitusti. Jos mä ny en väärin ymmärtäny niin tuo Animalia just nimen omaan vaatii, että AINA pitää olla kasvisruokaa tarjolla vaikkei kukaan söiskään sitä. Ehän siinä oo mitään järkee.

08.02.2025 22:33:51
#679272 [+-] Piilota Suosittele

>>679247
Mua kiinnostaa lähinnä nähä sitten ens kuun alussa lista tyypeistä jotka on niin sekasin, että kannattavat tommosta niin tiiän olla äänestämättä niitä.

No jätät pihalle vihervasemmistolaiset ehdokkaat, niin eiköhän se kata tämänkin allekirjoittaneet.

08.02.2025 23:31:01
#679306 [+-] Piilota Suosittele

>>679272
No se ny on sanomattakin selvää. Pitää kuitenki varmistaa ku joka puolueessa on kilareita. Vituttais jälkikäteen jos oliski äänestäny jotain sekopäätä. Se on jännä juttu ku joku tyyppi saattaa vaikuttaa ihan asialliselta, mutta sitte jonku asian kohalla niillä leviää pälli aivan totaalisesti. Eiks se ollu eurovaaleissa joku kokoomuksen akkakin joka vastaili ihan järkeviä, mutta heti ku tuli puhetta mutiaisista niin sieltä tuli settiä "neekerit on parempia ihmisiä ku suomalaiset" "kaikki maailman pakolaiset pitää ottaa Suomeen" jne tms.

Kyllä mää taidan jo tietää ketä voisin äänestää, mutta ei vara venettä kaada. Pitäs varmaan käydä jollaki teltalla pyörähtämässä josko ois siellä niin vois vähän kysellä.

09.02.2025 06:35:52
#679407 [+-] Piilota Suosittele

>>679339
No tuttavapiireissä on ehokkaita niin enköhän mä niistä jonku valakkaa ku muutenki niien kans tulee juteltua. Yleensä saunajuttelulla niistä saa kaiken tarpeellisen irti, mutta ku ne kaikki tuntuu olevan vähän hulluja kuitenki niin pitää sitte tsiigaa toltaki kantilta.

Musta ei semmoseen oikeen oo, mutta lähe nää eholle. Saatas oma luolaston fyyreri :D

[ 8 viestiä | ]