>>717752 Vuorenpäällä on helevetin hauskoja twiittejä. Välillä saa nauraa jo ääneen. Toinen hyvä on Keijo Kaarisade. Aivan loistavaa settiä :D Kerran se kirjotti Husun Sanomiin mielipidekirjoituksen vassarifemakkona missä se selitti aivan sekavia ja kehu sateenkaarimuslimeita ja ties mitä. Sehän meni läpi ja puoli nettiä alko heti kyseleen siltä, että oliko tää taas sun Keijotus? Ootti päivän pari ja myönti niin johan riemu repes.
Hesari kuuli siitä jälkikäteen ja ne poisti sen "mielipidekirjotuksen" netistä ja rupes uliseen, että heitä on johdettu harhaan ja huijattu pahuus mielessä!! Mutta se aivan seinähullu kirjoitus oli kuitenkin HS:n mielestä niin vitun hyvä, woke ja progressiivinen, että julkasivat sen ja olivat oikein ylpeitä siitä :D :D
>>717805 Mjoo keijolta oon nähny kyl iha hyvää settii. Toi twiitti on kyllä sellanen että joku oikeesti varmasti ajattelee noin... Toisaalta sarkasmihan siinä haissoo.
>>717814 Vuorenpää on lakiäijä pohjoisesta ja sillä on konsulttifirma keikkavelotuksia varten. Aina ku se kirjottaa jotakin Lakipalvelu Signum Oy:stä niin on aika kaivaa popparit esiin kommentteja lukiessa. Saattaa vaikka sanoa jotain, että hän erottaa jokaisen Signumin työntekijän joka maksaa ammattiliittomaksuja. Jumalauta, että jokku vetää herneen nokkaan, rupee kaiveleen sen omistaman firman tietoja ja ulisee menemään että sä rikot lakia vitun homoperse :D