maanantai maanantai
hyvä päivä hyvä päivä
solarium solarium
velho velho
Uimassa Uimassa
Uuno Turhapuro Radikalisoituu Uuno Turhapuro Radikalisoituu
elintarviketarkastaja ei hyväksy elintarviketarkastaja ei hyväksy
chad jeesus voittaa soija saatanan chad jeesus voittaa soija saatanan
HYVÄÄ HUOMENTA HYVÄÄ HUOMENTA
hyvä ruoka, parempi miei hyvä ruoka, parempi miei
tuunko opettaan sua aateekossa tuunko opettaan sua aateekossa
vitun potkulauta vitun potkulauta
rakkauslukko rakkauslukko
parasta parasta
mullahit muuttaa taivaaseen mullahit muuttaa taivaaseen
börh börh
työpäivä lähenee loppua? työpäivä lähenee loppua?
tärkeä apuri tärkeä apuri
Kaikkien janoisten sankari Kaikkien janoisten sankari
Gyros Gyros
Big fat lesbian Big fat lesbian
herkkudish herkkudish
samir kikkailee samir kikkailee
Phoenix Floe Phoenix Floe
 347 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.28 MB, 2 tiedostoa, 23.01.2026 17:14:56
[ + 3 - | ]

Kaiken voi tehdä reilummin

[85635] [tiedosto_1.jpg] [0.18 MB] [1270x1600] [] []
tiedosto_1.jpg
[85634] [tiedosto_2.jpg] [0.09 MB] [1016x927] [] []
tiedosto_2.jpg

25.01.2026 16:47:40
#735544 [+-] Piilota Suosittele

>>735527
Äläs nyt. Tää demoneiden töhöily on alkanu näkyä nyt jo ihan valtamedian sivuilla siihen malliin, että ku kuukauden päästä tulee uus galluppi niin demujen kannatus on varmasti laskenu entisestään. Sitäpaitti gallupit nyt on aina vaan galluppeja. Kyllä mä luulen, että pääosa ihmisistä kyllä tajuaa miks pitää leikata vähän joka puolelta. Ne myös muistaa sen mitä viime hallitus teki ja sai aikaan (eli katastrofeja toistensa perään). Kyllä mä lähden siitä, että Kokoomus lähtee kasaan seuraavaa hallitusta vaikka se on ajatuksena vittumainen. Persut tulee oleen mukana, samoin RKP ja Kristilliset.

Ainoo vaihtoehto nykyhallituksen jatkumattomuudelle ois sitten punamulta ja siitä leikistä ei tuu lasta eikä paskaa ku on pakko leikata kuitenki vielä hamaan tulevaisuuteen saakka. Näin on minulle ennustuksessa kerrottu.

27.01.2026 16:50:25
#735743 [+1] Piilota Suosittele

>>735544
Niihän sitä toivois, PS oli 0,2 prosenttiyksikön päässä viimeksi olla PM-puolue, meidän ainoa harhainen toive parempaan varsinkin jos asut suurehkon kaupungin keskustassa ja imet pallihikeä elääksesi.

[ 8 viestiä | ]