>>735527 Äläs nyt. Tää demoneiden töhöily on alkanu näkyä nyt jo ihan valtamedian sivuilla siihen malliin, että ku kuukauden päästä tulee uus galluppi niin demujen kannatus on varmasti laskenu entisestään. Sitäpaitti gallupit nyt on aina vaan galluppeja. Kyllä mä luulen, että pääosa ihmisistä kyllä tajuaa miks pitää leikata vähän joka puolelta. Ne myös muistaa sen mitä viime hallitus teki ja sai aikaan (eli katastrofeja toistensa perään). Kyllä mä lähden siitä, että Kokoomus lähtee kasaan seuraavaa hallitusta vaikka se on ajatuksena vittumainen. Persut tulee oleen mukana, samoin RKP ja Kristilliset.
Ainoo vaihtoehto nykyhallituksen jatkumattomuudelle ois sitten punamulta ja siitä leikistä ei tuu lasta eikä paskaa ku on pakko leikata kuitenki vielä hamaan tulevaisuuteen saakka. Näin on minulle ennustuksessa kerrottu.
>>735544 Niihän sitä toivois, PS oli 0,2 prosenttiyksikön päässä viimeksi olla PM-puolue, meidän ainoa harhainen toive parempaan varsinkin jos asut suurehkon kaupungin keskustassa ja imet pallihikeä elääksesi.
[
8 viestiä
|
]
⭰
3 kuvaa ja 2 filmiä
lolmao
mee ny vittuu sanna marin
SDP mainos
Ihana nainen
Vasemmat
hyvä demali
lisää neekereitä HESEDISHUUN
Mikkel Näkkäläjärvi
STD eiku siis SDP
Kun päässä alkaa soimaan väkisin: Frederik - Titanic
oman rahan käyttö
Suklaata
Hyvää transujenpäivää 31. 3.
Husun jännät tarinat
slurps
mattorallit
robotit pakottaa
pippeli
Tuli tosta aikasemmasta pilapiirroksesta mielee tehä tämmöne