Ei varmaan kannata ees kysyä, että mitä vittua sergei oikein yritti tehdä tuolla ? Ruplasta vetoa, että henki pois tuon jälkeen. Kunnon sähköisku korkeavolttisesta voimalinjasta ja reipas linkkarilasku 3m korkeudesta takaraivolleen betoniin.
>>740530 lmao ite tulin tallis takaraivo edel betoniin ku kompuroin portais ja ei käyny mitään oon ihan normaali vieläkin varmaa toiki jäbä o iha normaali
Elokuvissa sirpalekranaatit räjähtää kuin niissä ois litra bensaa sisällä ja ties mitä. Keskiverto hollywood lippaasen mahtuu 160 luotia jne. Harvoin elokuvista oppii mitään hyvää, mutta poikkeuksiakin on.
Esimerkiksi elokuvan "Heat" (ajojahti) pankkiryöstökohtauksessa on se lippaanvaihto, jota jenkeissä kouluttajat on näyttänyt eri erikoisjoukoille sekä poliisin taktiselle joukolle. Aika paljonko lippaan vaihtoon menee, kuinka sitä lipasta käsitellään sekä kuinka ase ladataan ennen kuin tehdään uutta ampumapäätöstä. Samoin 3-sarjan pursketulen käyttö, suojatulen kontrollitu käyttö molempiin suuntiin. jne