Ite napannu aika jäätävän kokosen lahnan vaapulla silleen, että vaapun peräkoukku oletettavasti pyyhkässy avoimen kiduskannen aukosta sisään ja siitä sitten läpi, kun siima nykässy.
Se miten tempo vastaan ei kyllä vastannu yhtään mitään mihin oli tottunut. Hieman ison hauen tuntua, kun laiskat liikkeet mutta sai oikeasti kiristää kelasta jarrua ja vavalla pumpata, että suostui tulemaan.
Ilme oli varmaan aavistuksen hämmentynyt, kun haavia tarjotessa veneen vierestä sinne luiskahti karkealla arviolla 3 kilon lahna.
No pannuun sekin päätyi, kun mummolaan vei illan kalasaaliin.
Ei näkyny kuorretta vielä koskessa joten ei ollu toutaintakaan mut tota salakkaa oli miljardi ziljardia siinä pinnassa ja ahvenatkin oli varmaa niin yltäkylläisiä että ei niille kelvannu meiti vieheet.
[
6 viestiä
|
]
⭰
ja näyttelijäpalkinto menee..
mitä koriin tulee :3
Soon...
Kalastusta
Dr. Axolotl
Kalastusta
tekee vähä kipeää
Alkoi kiinnostamaan
Vielä yksi teurastaja
Joinks!
Velipojan kanssa saunottiin...
kala vessassa
voi pojat :3
mitä ihmettä nää ukko duunaat
tervetuloa oikeaan maailmaan
ratgaisu :D
En keksi otsikkoa
käsikalastustaq
Mikkää ei mee kohtuuella!!!!
lyhyt matka kalaan
Kalalla
läski homo
Kaikki jotka tekee jotain tietää
Hauki lähemmäs 10 kiloa ja kirjolohi siltä väliltä