cool club cool club
Hämmentynyt kissa Hämmentynyt kissa
krapula krapula
olenko vanmainen olenko vanmainen
perhoset vapaaksi perhoset vapaaksi
delet delet
Cards Against Humanity Bullshit Unboxing Cards Against Humanity Bullshit Unboxing
Vaikut putsinkiin Vaikut putsinkiin
M'führer M'führer
Mieleni tekee burgeria Mieleni tekee burgeria
Fun things are fun Fun things are fun
Ei poikkeuksia, ei tänään eikä huomenna Ei poikkeuksia, ei tänään eikä huomenna
Kylo Ren-chon :3 Kylo Ren-chon :3
Tamara Ecclestone Tamara Ecclestone
not sure if täräytänkö not sure if täräytänkö
Jesus Truthsayer Jesus Truthsayer
A man of no bounds A man of no bounds
Luolavaroitus Luolavaroitus
Multiseksuaalinen kohtaaminen Multiseksuaalinen kohtaaminen
Pete ja löylykauhakuolema Pete ja löylykauhakuolema
Nuuskamuiskunen derppaa Nuuskamuiskunen derppaa
Moikkaajashibe :3 Moikkaajashibe :3
POWERCYAN - Disciples of the Night POWERCYAN - Disciples of the Night
Wii Bowling! Wii Bowling!
 680 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.54 MB, 1 tiedosto, 16.06.2018 16:18:17
[ + 6 - | ]

Pitbull scum

[13537] [1529153981866.png] [0.54 MB] [1000x1413] [] []
1529153981866.png

neekeri

(1098)  · 

foxford

 · 

koira

(1085)
16.06.2018 19:58:32
#66315 [+-] Piilota Suosittele

>>66272 Mikä tilasto? Suomen osalta tilasto 2017 sanoo seuraavasti: "Aggressiivisimmat koirarodut 2016, Dobermann pinch, noutaja (labrador ; kultainen), belgianpaimenkoira ja terrierri (määrittämätön), näistä roduista on eniten tehty pureminen / näykkiminen jonka kohteena ihminen toinen koira ilmoituksia poliisille, eläinsuojeluun, eläinlääkäreille ja kasvatus yhdistyksille. (Lähde: Suomen kennelliitto koiramme lehti)

16.06.2018 20:31:02
#66334 [+-] Piilota Suosittele

>>66315
Yleensä länsimaitten yhteisiä tilastokärkiä pitävät. Ja tossahan sulla on kakkosena tuo kultsi ja muut sen sukuset. Ei sillä että se niin rodusta on kiinni, mutta näissä tilastoissa ei suhteuteta määriä eli suosituin rotu tuppaa olemaan se joka närppii eniten, koska niitä on eniten.

16.06.2018 23:23:38
#66371 [+-] Piilota Suosittele

>>66334 Totta, tilasto kertoi että eniten ilmoituksia tehtiin dobermanneista joka ei ole kuitenkaan kovin yleinen koira suomessa, mutta heti kakkosena on se joka perheen perinteinen noutaja joka yleensä on se kultis ja siksi niitä näkee paljon varsinkin omakoti / rivari lähiöissä. Saksanpaimenkoira oli vuonna 2016 viidenneksi eniten rekisteröity rotu (Wikipedian mukaan), mutta vasta 6 aggressiivisimpien joukossa. Mutta yleensä jos koira puree on vika omistajissa / kasvatuksessa / koulutuksessa, tai sitten kyse on koiralle vieraasta idiootista ihmisestä joka on provosoinut koiraa fyysisesti tai visuaalisesti ja vain harvoin on kyse koiran sairaudesta.

[ 5 viestiä | ]