Rekisteröitynyt 20.10.2017 23:51:13
Nähty 52 päivää sitten
Sukupuoli Mies
Viestejä 29 854
Tageja annettu 853
Vierailuja 64 807
Medioita 369
Medioiden näyttökerrat 450 739
Plussia 11 830
Saavutuksia 68
+3      
Ajoin 520 kilsaa talla pohjassa iha vaa päästäkseni mahdollisimman kauas kouvolasta. Pysähdyin kerran ostaakseni kaljaa.

Polttakoon Jumalan viha sen paikan kaikennäkevällä julmuudellaan! Älköön yksikään tunteva olento lähestyköön sitä paikkaa.

Ja paikalliselle betonintoimittajaalle.

HAISTAKAA VITTU!
03.07.2026 00:17:45
#760408 [+1] Piilota Suosittele

Piti laittaa tähän "pertti betonimyllyjen valtias". Kirjotin sen joskus kännissä, ja siinä oli pari hyvääkin kohtaa sen sonnan seassa, mut en enää löytänyt sitä mistään.
Saatoin sen joskus pasteta tänne, mut ehkä se on unholassa.
Helvetin hyvä et selvisit ominjaloin pois. Nyt alkaa ilmeisesti palkkarahojen etukäteen tuhlaus baareihin ja naisiin, vai olenko väärässä?

03.07.2026 02:56:26
#760419 [+-] Piilota Suosittele

>>760415
Siitos, kyllä kiitos! Mutta en oo saanu kasvatetuksi. Vähän nakellu siemeniä multaan, mutta pitäis varmaan ottaa asiaksi kaivaa taas esiin elmukelmu ja sisätiloissa saattaa pikkuiset alulleen. Tästäpä tulikin mieleen, että mulla taitaa olla turhan vähissä vulkaaninen tuhka vai mitä se nyt on mikä pitää mullassa kosteutta ja ilmavuutta. Ei jaksa tähän hätään muistaa, mutta huomenna ku on liikenteessä niin vois käydä ostamassa lisää. Vähän jäi vaiheeseen ne päivänsinetkin tältä vuodelta, kun jos ei tule pitkää ja lämmintä loppukesää niin tuskin ehtivät enää kukkimaan. Toki sisällä voi kasvattaa niin paljon kuin vain multaa riittää.

Siis unikoiden lypsäminenhän on simppeliä hommaa kuhan antaa niiden kukkia ja kun terälehdet lentää huitsin puitsin vittuun niin sitten on aikaa se viikko, ehkä pari, tehdä viiltoja ja kerätä mällit talteen. Mulla muuten on täällä jossakin semmonen koristepiippu, mutta en muista minne oon sen piilottanu kännipäissäni. Siinäpä tehtävää kaivaa esiin ja laittaa istuttaa unikot sitten siirtolapuutarhan peltoon. Semmonen pari aaria ois tilaa niin kait siitä jotain saa talteenkin.

>>760416
No äläs ny. Kyllä sitä löysääkin kullia auttaa veivata ihan samalla tavalla ku polkea tulpatonta mopoa. Aina voi tapahtua ihmeitä :3

[ 11 viestiä | ]