Rekisteröitynyt 03.06.2020 14:46:11
Nähty 204 päivää sitten
Sukupuoli Muu
Viestejä 7 318
Tageja annettu 585
Vierailuja 15 871
Medioita 313
Medioiden näyttökerrat 171 907
Plussia 5 350
Saavutuksia 26
Heimosenkeimo

+1  0 viestiä   13:45
Heimosenkeimo

Kela maksoi velkansa 595e.
-vuokraan 500e
-perämoottorin öljyt ja suodatin 49,50e
-kauppareisu 42e
-tilillä ~3e

+5  15 viestiä  Piilota  10:43
Heimosenkeimo

Kävin sukulaisella laittaa sen koneen kuntoon ni tarjos 50e, sain kuitenkin neuvoteltua sen 20e.
20e+kolikot taskun pohjalta+tölkkipantit= jotain ehkä 26e.
Kyllä me kaljaa ostetaan.

+3  6 viestiä   15:45
Heimosenkeimo

Mitäpä jos ostas daimkakun.

+2  7 viestiä   17:37
Heimosenkeimo


Olisi hieno olla tuolla koneen säätiön kokoustiloissa kärpäsenä katossa, aivan mieletöntä skeidaa:D No vituille kiitos että tuota paskaa ei rahoteta mun sossutuilla saaketti.
Mun aivot ei pysty oikee käsitteleen edes tätä asiaa, meen tilttiin samantien kun yritän ymmärtää tätä mistä vaan näkökulmasta.

+3  2 viestiä   17:06
Heimosenkeimo

Kävin sienessä mut ryökäleen madot oli syöny kaikki lampaankäävät reikäpaskaks.
Löyty sentää vähä suppiloita mut ne on vielä nii pieniä et ei niistä paljoa tullut.
Mahottomasti alkoi vituttamaan nii vedän kännit.
Ainii ja hirvikärbiä seikkailee hiuksissa ja parrassa, mut ehkä työkkärin tantat pysyy musta kaukana kun mussa on luteita.

+1  5 viestiä   09:58
Heimosenkeimo

Olin yöväijyssä satamassa ja tulin just kotiin.
Night gathers, and now my watch begins... I am the sword in the darkness. I am the watcher on the walls. I am the shield that guards the boats of men.

+4  3 viestiä   06:17
Heimosenkeimo

Nyt tuli uudet pellit auton keulaan, ne oli kuvissa paljo paremmat.
Mut vaikka niissäkin on kukkasta nii ne ei oo puhki mistään nii kyllä niistä vielä saa tehtyä.
Vanhoista kun oli ruostunu kiinnikkeetkin irti et ne pysyy siinä pyhällä hengellä ja toisesta lokarista jäi lokarinkaari käteen ku vähä nykäsin.

+1  7 viestiä   10:00
Heimosenkeimo

Ostin jotain roskapusseja mihin keräsin tölsyt ja nyt se haisee tossa nurkassa vm88 toyota corollalle jossa on röökätty ja siellä on 28 wunderpaumia.
Mikä vitun idea hajustaa roskapusseja, vittu.

+0  2 viestiä   18:46
Heimosenkeimo


Pertti kapusi vuorelle betonimylly olallaan 12:sta kesähessun seuratessa perässä.
Tässä minä pidän valuoppia teille, ja hän käynnisti MAXprofit 666f48x 666,000kilowattisen myllynsä ja lausui näin, antakaa tämän valun vallata koko maa ja levittäkää valua maailman joka kolkkaan ja sanokaa että on parasta betonia saatana.
Lähden nyt, meni ylitöiksi kun pitäisi se vitun vesiviuskin muurata umpeen, mut eka käyn kyllä kuppilassa.

+2  2 viestiä   02:22
Heimosenkeimo

+1  3 viestiä   20:58
Heimosenkeimo


Lampaiden ulina on musiikkia korvilleni.

+1  11 viestiä   17:58
Heimosenkeimo

+2  0 viestiä   09:58
Heimosenkeimo

Ihmettelin kun keittiössä haisi pahalle. Nuuhkuttelin esipestyjä astioita että ei se kyllä näistä tule, mut laitampa ne tiskikoneeseen kuitenkin.
Avasin tiskikoneen niin syy selvis, yks päivä ottamani ahvenfileet oli vakuumissa ja avasin sen tiskipöydän päällä mistä muutama tippu lattialle, ja ilmeisesti yks tiskikoneeseen raollaan olevasta luukusta.
Hyi vittu että teki pahaa siivota se ja nytkin on laatta lähellä kun haistan etäisesti sen hajun kokoajan.
Ei oo pitkäkään aika kun maidot kaatu jääkaappiin ja valu sinne lauhdutus astiaan nii kämppä haisi kaks viikkoo navetalle ja perseelle.

+4  0 viestiä   20:07
Heimosenkeimo

Kaveri lainasi 20e kuparin ostamista varten.

+1  5 viestiä   16:21
Heimosenkeimo


Neekerit vittuun Suomesta.

+2  6 viestiä   19:40
Heimosenkeimo

Leikkasin perunaa filetillä kun normi veitsi on jossain ja liipasin iteltäni etusormesta sormenjälkitunnisteen pois, nyt voin lähtee varastelee rotanrykäsy tikkareita eikä mua saada koskaa kiinni.
Aika paljo verta tuli tosta mut rulla paperia ja ilmastointiteippi ei petä koskaan.
Mieleeni juolahti että jos tekis verilettuja omasta verestä näin tukihorroksessa.

+1  3 viestiä   13:42
Heimosenkeimo

Jäi eiliseltä nii paljon noita pizza aineksia et pitää tehä toinen pitsa.
Onnistuin tekeen aivan hemmetin hyvän tomaattisoosin siihen pohjaan, voisin syödä ton pelkilteen.
Maustamaton tomaattisoos josta valutin vajaa desin verran sitä mehua pois, korvasin sen ketsupilla, perkasin sekaan puskan tuoretta basilikaa, reippaasti suolaa ja seesaminsiemenöljyä.
Tosin seesaminsiemöljy on sopii vaikka pilluun, se on hyvää.

+1  2 viestiä   04:02
Heimosenkeimo

+0  7 viestiä   20:26
Heimosenkeimo

Kävin ostaan uuniin uuden lampun ja 20 asennuskaljaa.
Tänää tehää chorizo makkarasta, aurajuustosta ja ananiaasta pitsaa.
Mut eka se valo että pitsa näkee olla siellä uunissa.

+2  9 viestiä   20:36
Heimosenkeimo

Tääl on juoppotappelu meneillään.

+2  3 viestiä   20:52
Heimosenkeimo

Rältsyyttelin tänää autosta ruostetta pois ja noobina menin sit laittaa ruosteenestot oven sisäpuolelle ensimmäisenä. En voinu laittaa ovea kiinni kun se mänkkimaali olis ottanu tiivisteeseen ja liimannu koko oven kiinni, tua se on nyt parkkiksella ovi auki:D
Laitoin muutenkin liikaa maalia ni kestää kuivua, olis pitäny ihan vain sillai nupi nupi nupi eikä pensselistä tuleva ääni häirittisi naapureita
Keimo hoitaa son jämpti, mut eipä kai sitä opi ellei tee virheitä.

+1  1 viestiä   00:16
Heimosenkeimo


On se kyllä saatanan äijä tämä Mikko.

+0  1 viestiä   01:17
Heimosenkeimo

Suhteellisen sekava sarja tuo Melatie yle areenassa.

+1  2 viestiä   17:36