KARI KARI
Jenkit Jenkit
Based Peru Based Peru
Hyvä ilma pyöräillä saatana Hyvä ilma pyöräillä saatana
Kuistiapina Kuistiapina
Suomen Peter Griffin raskaana Suomen Peter Griffin raskaana
Kääk Kääk
Huomenta Huomenta
Käytit logiikkaa selittääksesi logiikan tarpeettomuutta Käytit logiikkaa selittääksesi logiikan tarpeettomuutta
Pieni rakkaustarina Pieni rakkaustarina
RASISMIA! RASISMIA!
Happiness Happiness
IKEAn kasausta IKEAn kasausta
Ylisotajumala Kosola armeija-aikana Ylisotajumala Kosola armeija-aikana
Kosheria tarjolla Kosheria tarjolla
Taidetta Taidetta
Ashkenazi Ashkenazi
Herkulliset evästeet Herkulliset evästeet
Hapsi Hapsi
Last defend Last defend
Neeger Neeger
Hölskyy Hölskyy
Pelihetki Pelihetki
Mee ny pois Mee ny pois
 858 näyttökertaa, 14 viestiä, 0.07 MB, 1 tiedosto, 14.09.2018 12:11:00
[ + 13 - | ]
👑 Katsotuin 14.09.2018.

Maailma muuttuu

[17731] [eskoseni.jpg] [0.07 MB] [742x960] [] []
eskoseni.jpg

korvakoru

(5)  · 

trans

(58)  · 

sukupuoli

(23)  · 

kasvatus

(7)  · 

trendi

 · 

ennen

(18)  · 

nyt

(13)
14.09.2018 13:27:52
#96450 [+1] Piilota Suosittele

Paitti että ne ei ilmeisesti tee noita sukupuolen muutos juttuja kuin aikuiselle. Toki vastasyntyneelle vauvalle tekee jos sukupuoli on epäselvä.

14.09.2018 15:56:49
#96520 [+-] Piilota Suosittele

96498

....oikeesti... uskotko itse tuohon että jotkut vanhemmat alkaa lapsen sukupuolta muuttelemaan? Minusta sukupuolettomassa esim. leikkimisessä ole mitään pahaa. Itse lapsena halusin leikkiä jätkien leluilla ja leikkejä, ei barbit innostanut, mutta ei siinä mittää väärää ole? Jos teini-iässä lapsi alkaa kokemaan että onkin eri sukupuolta, niin tietty siitä pitää alkaa keskustella ja jutella että miten asia on?? Mutta sukupulta aletaan korjata vasta täysikäisenä koska sillon aikuinen yleensä tietää itse jos onkin eri sukupuolta.

14.09.2018 16:05:24
#96526 [+-] Piilota Suosittele

96524

tekstistäsi voisi päätellä että pidät huonona jos tytöt leikkii tyttöjen leikkejä ja pojat poikien. Että haluaisit että pysyttäisiin vanhassa mallissa joka selventää tyttöjen ja poikien roolia?? Paskoja vanhenpia tässä maassa kyllä on, mutta ei vanhemmat voi muutattaa kenenkää sukupuolta tuosta vain, koska siihen täytyy yhäkin olla: täysikäinen. Jos jollaki äidillä pakkomielle pukee poikansa mekkoon, koska halusikin tytön, se on hieman sairasta mutta jos lapsi ei koe sitä vastenmielisenä ja on ok, haittaako se?

14.09.2018 18:27:47
#96584 [+-] Piilota Suosittele

>>96520
>>96526
totta, lasten tulee antaa leikkiä niitä leikkejä mitä haluaa. lapselle ei pitäis alkaa erottelemaan mitkä asiat on tyttöjen ja mitkä poikien, lapsi on lapsi eikä lapsella tarvi olla muuta identiteettiä. seksuaalisuus ja sukupuoli asiat kuuluu vanhemmalle iälle eikä niillä tarvi sekottaa lapsen päätä.

96524

sairaita ja radikaaleja vanhempia on ollu aina. se ei ole mikään nykyajan ongelma.

[ 14 viestiä | ]