Boomeri päätti ottaa selvää miks juutalaisia vihataan Boomeri päätti ottaa selvää miks juutalaisia vihataan
kaikki hyvin kaikki hyvin
Natsien paluuta ei voi kukaan estää Natsien paluuta ei voi kukaan estää
Se uus neekerinpusu näyttääki tältä Se uus neekerinpusu näyttääki tältä
Terhakka terrieri Terhakka terrieri
nuotio nuotio
Le jardin des larmes Le jardin des larmes
päivähoito suosii lapsettomia päivähoito suosii lapsettomia
Mitä vittua verkkokauppa?! Mitä vittua verkkokauppa?!
millane päivä luolastos tänää? millane päivä luolastos tänää?
Aku järkyttyy Aku järkyttyy
kelan konttori irakissa jo valmiina. kelan konttori irakissa jo valmiina.
Pekan koronapassi Pekan koronapassi
Demarit Demarit
tissit tissit
Luottamus kohillaan Luottamus kohillaan
tikku tikku
manne manne
Huono muisti. Huono muisti.
Brass Against Brass Against
Löyty ihan pesunkestävä aito juutalainen Luolastosta: Blackvomit Löyty ihan pesunkestävä aito juutalainen Luolastosta: Blackvomit
N-sana, luolastolaisen reaktio N-sana, luolastolaisen reaktio
Imekää persettä suvakit!!! Imekää persettä suvakit!!!
Toad Toad
 713 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.02 MB, 1 tiedosto, 11.12.2018 15:37:59
[ + 6 - | ]

Tälläsestä en olekkaan kuullut

[21550] [tiedosto.png] [0.02 MB] [988x144] [] []
tiedosto.png

kajutin

 · 

kaapeli

(10)  · 

sisään

(10)  · 

ajo

11.12.2018 15:45:04
#131512 [+-] Piilota Suosittele

Vinyyliaikoina oli usein ongelmana rahina. Siitä pääsi eroon kun hankasi vinyylilevyn pintaa voimakkaasti hienojakoisella hiekalla. Hiekka nimittäin varautui hankauksen voimasta positiivisesti ja poimi mukaansa rahinaa aiheuttavat heikkokuntoiset vinyyliatomit.

11.12.2018 16:02:11
#131516 [+-] Piilota Suosittele

>>131512 hiekkapaperi kans toimii hyvin, hioo urat sileemmäks nii on puhtaampi ääni. Kannattaa valita kuiteski musiikkigenren mukaan hiekkapaperin karkeus, et jos on jotain nopeeta rokkimusiikkia (äänekäs musiikki = urat syvemmät) nii karkea hiekkapaperi, joku 120 on iha hyvä ja jos on klassista musiikkia nii varmaan sellanen 340 tai 400. Sit hankaa vaan kovaa et hiekkapaperi uppoo sinne vinyylin uriin kunnolla.

11.12.2018 17:50:40
#131546 [+-] Piilota Suosittele

Sähkö on tosiaan elektronien liikettä, mutta 9/10 ei ymmärrä tai edes suostu ymmärtämään missä elektronit siellä vipeltää.
Kaapelia vaihdetaan hituvirta peleissä aina vaan suuremmiksi ja ihmetellään, kun silti lämpenee.

21.02.2019 23:06:48
#162674 [+-] Piilota Suosittele

>>131546
mutta 9/10 ei ymmärrä tai edes suostu ymmärtämään missä elektronit siellä vipeltää

Joku plussaili, joten otan kantaa. Kerros mulle missä ne "elektroidit" siellä "vipeltää" :D

23.02.2019 11:11:56
#163383 [+1] Piilota Suosittele

>>163358
Laitetaanks vähän vipellystä sun kasseille?


Noniin saatana, asiaan: elektronit eivät vipellä yhtään missään, niillä on vain eri energiatasoja, mutta yläasteikäsille se on helpompi selittää siten kuten se selitetään. Samoten atomit ovat varmaan kaikki täysin uniikkeja, mutta sitä on myös hankala selittää typeryksille.

Elektronia vois melkeinpä verrata fotoniin vaikka ovatkin täysin eri asia, ja puhua kaksoisrakokokeesta.

[ 8 viestiä | ]