ääni ja murskauspornoa ääni ja murskauspornoa
Zadin sarjakuva (alk.per. nimi ei tiedossa) Zadin sarjakuva (alk.per. nimi ei tiedossa)
Löysin kuplan Löysin kuplan
Ammattitaitoinen hammaslääkäri :3 Ammattitaitoinen hammaslääkäri :3
Taidetta Taidetta
Viime päivien relevanssi on huikea Viime päivien relevanssi on huikea
Tiimityöskentely Tiimityöskentely
Pelaako kukaan Pokemon Go? Pelaako kukaan Pokemon Go?
Kuolemanmäki Kuolemanmäki
Puntti koira autoilee Puntti koira autoilee
Hurr durr hurr Hurr durr hurr
Ihana nainen Ihana nainen
Nuolaisivat ennen kuin tipahti Nuolaisivat ennen kuin tipahti
Yiffii kattoo kaikki ♥ Yiffii kattoo kaikki ♥
216Komekko 216Komekko
Vielä lisää jatkoa Sonic-elokuvan kunnialle Vielä lisää jatkoa Sonic-elokuvan kunnialle
Taulu hitleristä Taulu hitleristä
Onnistaako? Onnistaako?
Videokuvakommentti Videokuvakommentti
That Mitchell & Webb Look - Bronze Orientation That Mitchell & Webb Look - Bronze Orientation
Tiimipelaaja Tiimipelaaja
Americans Americans
Pidä nekrustas kii Pidä nekrustas kii
Peli oli töötätty alusta lähtien Peli oli töötätty alusta lähtien
 693 näyttökertaa, 9 viestiä, 0.3 MB, 1 tiedosto, 12.04.2019 08:38:05
[ + 10 - | ]

Ryppyreikä

[27597] [ryppy_opinto-ohjaajana.jpg] [0.3 MB] [850x851] [] []
ryppy_opinto-ohjaajana.jpg

ryppy

(46)  · 

reikä

(55)
10.12.2020 13:53:42
#418447 [+-] Piilota Suosittele

>>418437 Mjoo ol pakko pikasesti googlettaa oliko käsitykseni kuinka virheellinen ja sanan rap tiedetyt juuret todella ovat jossain muualla kuin tuossa akronyymissä.. tosin hyvältä kuullostavaa räppiä on todella vaikea tehdä ilman hyvää flowta, joka taas vaatii rytmitajua.. eli pointtini sentään pitää.. :D

11.12.2020 15:56:01
#418914 [+-] Piilota Suosittele

>>418674 Niin no, rytmin lisäksi on hyvä osata sanoittaa.. joka tietenkin on vähän suhteellista, että mitä kukin pitää hyvinä sanoituksina.. itselleni tuo tarkoittaa lähinnä sitä että sanoituksissa on järkeä.. järkeville sanoituksille suurin edellytys on tieto, että tietää mistä puhuu.. ja sitten vielä taitoa asettaa nuo järkevät ajatukset oikeaan järjestykseen ja hyvällä rytmillä.. tavutus opittiin jo ekalla luokalla.. ei vaadi ihan liikaa järjen valoa tavuttaa sanoja tietyssä rytmissä mutta hyvä räppi vaatii aika paljon enemmän.. niin sanoittajalta kuin kuuntelijaltakin.. :3 siksi plebit eivät tajuakkaan räp musiikista mitään.. :D

11.12.2020 16:48:15
#418920 [+-] Piilota Suosittele

>>418914
Joo no voi sen noinkin ajatella, ja samalla voi sanoa vaikka että ois hyvä olla myös joku köyhä sossurotta ja vetää huumeita jotta on jotai mistä kertoa. Tai sit viel parempi, et eka köyhä sossurotta mut saat huumebisneksel massii ja nyt oot rikas nistirotta ja räppäät siit.

11.12.2020 17:42:19
#418942 [+-] Piilota Suosittele

>>418920 Niimpä.. siksi tuossa aikasemmassa viestissäni lukikin; "..mitä kukin pitää hyvinä sanoituksina.. itselleni tuo tarkoittaa lähinnä sitä että.."
Kukin ajatelkoon mitä ja miten haluaa, mutta totuus on mitä on.. Sitä ei kenenkään mielipide muuta mihinkään..

[ 9 viestiä | ]