Ihana nainen Ihana nainen
Ihana nainen Ihana nainen
Kokemusasijantuntija Kokemusasijantuntija
Lapiolla kaivetaan! Lapiolla kaivetaan!
Ihana nainen Ihana nainen
Klapihommissa Klapihommissa
Vähän myöhässä Vähän myöhässä
Tahnee Cain & The Tryanglz - Photoplay - YM2151+SegaPCM Tahnee Cain & The Tryanglz - Photoplay - YM2151+SegaPCM
Lego china city Lego china city
Kesäkumit Kesäkumit
Ihana nainen Ihana nainen
BOBER BOBER
Jotai homostelua Jotai homostelua
Nakuankan kieli Chimeran perseessä Nakuankan kieli Chimeran perseessä
Happiness Happiness
Käyn tässä vähän itsekkin sähköpyöräilemässä Käyn tässä vähän itsekkin sähköpyöräilemässä
Selaamassa intterwebsiä Selaamassa intterwebsiä
miksi ei? miksi ei?
Kärpäsentoukkia Kärpäsentoukkia
Cult of the black electronics 6 Cult of the black electronics 6
IT-niksi IT-niksi
Monikulttuuri on rikkaus Monikulttuuri on rikkaus
Ihana nainen Ihana nainen
Ihana nainen! Ihana nainen!
 1 130 näyttökertaa, 13 viestiä, 0.12 MB, 1 tiedosto
14.12.2017 01:04:56
[ + 14 - | ]

Joulukalenteri 2017 - Luukku 14: "Scarlett ja joulupallo&am

[3644] [Scarlett-ja-joulupallo.jpg] [0.12 MB] [1262x1000] [] []
Scarlett-ja-joulupallo.jpg

14.12.2017 01:38:21
#12826 [+-] Piilota Suosittele

Meikäläisenkin eräässä Joulutarinassa esiintyy Scarlett, en tosin muista oliko se virallinen luukku :/ Enkä myöskään piirtänyt sitä vaan varastinn sen härskisti yhestä internet-nimisestä paikasta.

13.02.2022 02:09:03
#547288 [+-] Piilota Suosittele

>>547277
Ensteks tietysti suunniteltiin mitä halutaan ja samalla etsittiin kuvia Scarlettista. Lopulta löytyi oikea ja siitä treisattiin ääriviivat ja silmien paikat. Sitten piirrettiin Scarlett hyvin ylimalkaisesti (viivoja on varsin vähän, noin reilut 200 kertaa nostettiin kynä tabletista). Jokainen piirros on aina jonkunlainen tyylikokeilu.

Sitten googleteltiin miltä suupallo näyttää kun se on tungettu suuhun, kuinka paljon suu aukeaa, miten paljon huulet venyvät ja kuinka paljon kasvojen alaosan muoto muuttuu? Sen jälkeen hahmoteltiin Scarlettin suu uudelleen ja yritettiin säilyttää leuan muoto, joka on lähinnä luuta ja jonka muoto ei juuri muutu. Sitten lisättiin pallo ja hienosäädettiin huulia sekä poskien lommoja. Huulien paikkaa piti etsiä jonkin aikaa, jotta pallo näyttäisi olevan juuri oikealla syvyydellä.

Aikaa meni eniten oikean anatomian löytämiseen. Scarlettin kasvojen alaosan Scarlettimaisuus oli tärkeä säilyttää, muutoin kuva olisi näyttänyt typerältä.

[ 13 viestiä | ]