Hieno penkkariasu saatana Hieno penkkariasu saatana
Tilannekuvaa Hapsen kotoa Tilannekuvaa Hapsen kotoa
Niistämisestä Niistämisestä
aim seksi änd ai knou it aim seksi änd ai knou it
maami maami
Fobbe Fobbe
Jonotusmusiikin taikaa Jonotusmusiikin taikaa
Piristi työbörheän päivää :DDD :3 Piristi työbörheän päivää :DDD :3
Kun löydät randomin venttiilin Kun löydät randomin venttiilin
börk börk
foliohattu dolan foliohattu dolan
Aika nopia auto Aika nopia auto
ammuskelut ammuskelut
Kusitaavi Kakkonen Aatuolvi Kusitaavi Kakkonen Aatuolvi
Google haku - Muna (tä?) Google haku - Muna (tä?)
ai saatana ai saatana
Pätee myös perjantaihin Pätee myös perjantaihin
Meidät nähdään! Meidät nähdään!
Pura Pura
@TeppoK @TeppoK
Katalaa banettelua >:3 Katalaa banettelua >:3
anteeksi nyt tulee spermaa anteeksi nyt tulee spermaa
Puhveli viettelee sua Puhveli viettelee sua
miksi? miksi?
 1 057 näyttökertaa, 9 viestiä, 0.17 MB, 1 tiedosto, 27.03.2020 17:09:27
[ + 18 - | ]
👑 Plussatuin 27.03.2020.

Pysykää kotona.

[41226] [mokillepakoo.png] [0.17 MB] [630x3608] [] []
mokillepakoo.png

pysykää

 · 

kotona

(8)  · 

korona

(299)
27.03.2020 18:56:46 | 18:58:30
#323252 [+-] Piilota Suosittele

>>323184
Itse pidän helvetin paljon suurempana huolena ja pelkona Espanjasta jatkuvalla syötöllä Suomeen kuskattavia paratiisipakolaisia, jotka ovat saaneet mennä ja tehdä mitä ovat lystänneet kuten rähmiä pullia ABC:llä Tampereella. Nyt vasta on myönnetty, että on tehty virheitä.

Nyt sitten on joku SPR:n täti antamassa jonkun blanketin kentällä ja pari lappua, että älkää nyt julkisiin hypätkö ja sillee tällee. Ja nehän hyppää.

Kun HUS:in iso kaveri sanoo, että ne kaverit pitäisi laittaa lentokenttähotelliin pakkokaranteeniin, niin svedumamma-Henriksson tulee sanomaan, että ihmisoikeudet, lait ja sillee tällee tollee.

Jumalauta, nyt on valmiustilapoikkeustilasotatilapandemiaepidemia ja ei ole mitään eväitä suojata kansaa, vaan antaa ameebojen raahustaa tappamassa ihmisiä?!?!?!?!?!?!?!

Ja ensimmäinen amnestypaska tai muu hihhuli, joka oikeasti puhuu ihmisten oikeuksista, pitää tartuttaa koronaan heti ja toivoa, että osuu se vähemmistöprosentti kohdalle ja joku asiat ymmärtävä sen sijaan selviää. Kauheata puhetta? No voi voi.

Mietitään vaikka matematiikkaa pienillä luvuilla..
Suomessa 5,5 miljoonaa ihmistä. Otetaan epätodellisen pieni 35% sairastumisaste. 1,9 miljoonaa koronatartuntaa. Otetaan siitä epätodellisen pieni 1% kuolemisaste. Vajaa 20000 kuollutta. Sinun, minun, hänen... meidän sukulaisiamme, läheisiämme - tai meitä.
Kuolleissa ei ole vain "ikivanhoja", vaikka siellä viikatemiehen kyläilemisen mahdollisuus onkin suurempi.
Ja sitten puhutaan paratiisista häntä koipien välissä palaajien oikeuksista... tai Uudeltamaalta karkaavien tylyttämisestä kun poliisin ohjeiden vastaisesti lähtevät mökkeilemään tai muualla olevaan kakkosasuntoon. Pampulla päähän näitä puolustelevia ihmisiä - siis myös.

[ 9 viestiä | ]