roska roska
Börh Börh
kiitos tästä kiitos tästä
sibs sibs
pulju pulju
niin läski niin läski
rasismi rasismi
Tissit Tissit
Muutos Muutos
Haiseekohan kalalle? Haiseekohan kalalle?
neekeri neekeröi neekeri neekeröi
huora huora
Tissit Tissit
Antimateria sairaat kappaleet kappaleet Antimateria sairaat kappaleet kappaleet
ilmasuojaan ilmasuojaan
Kärpäsen uimareissu Kärpäsen uimareissu
fashion floppa fashion floppa
haise paha haise paha
Taikinainen Taikinainen
hyvä maku hyvä maku
MITÄ SÄ SANOIT VITUN HOMOPOIKA MITÄ SÄ SANOIT VITUN HOMOPOIKA
Ihana kulli pölle :D Ihana kulli pölle :D
heitä homo voltti heitä homo voltti
Oikein homolle Oikein homolle
 801 näyttökertaa, 4 viestiä, 2.71 MB, 1 tiedosto, 04.06.2020 11:23:16
[ + 3 - | ]

Tätä varmaan kohta täälläkin

[43854] [tiedosto.mp4] [2.71 MB] [460x460] [52.92s] [] []

07.06.2020 13:13:34
#351863 [+-] Piilota Suosittele

>>350414

Jenkeissä on mustia aikas paljon. Ja tulihan se orjakapinakin kun valtava määrä orjia päätti, että nyt riittää. Sen jälkeen kiellettiin, että orja ei saa knataa teräasetta missään julkisella paikalla. Noh, yhdessä vaiheessa sekoontunut possu tappoi ihmisiä ja orja tappoi possun. Sai ensin juhlaa, että tappoi tappajan. Jonka jälkeen tuomittiin kuolemaan teräaseen kantamisesta julkisella paikalla.

Orjameininki oli paljon muutakin. Talonpojat eivät saaneet työtä, koska orjan ostaminen oli murto-osa hinnasta mitä talonpoika saa palkkaa. JOpa köyjillä ihmisillä oli varaa ostaa orja. Talonpojat lähtivät sitten lätkimänä monesta paikasta. Vailla töitä, vailla elämää.

Juttelin Patvinsuon hoitajan kanssa, joka on Metsähallituksen palkkalistoilla. Ovat ulkoistaneet nyt kokonaan polttopuiden viennin, ja alueiden hoidon. Aluetta hoitaa nyt paikallinen firma, jolla ei ole hajuakaan ulkoilu-reiteistä tai niiden käytöstä. Sen lisäksi 9 euron työvoima on löytänyt tiensä myös sinne. Sillä siellä alettiin käyttämään 9 euron 3 viikon työpaikkoja.

Orjatyövoima.

[ 4 viestiä | ]