unohtuiko jotain :3~ unohtuiko jotain :3~
ihmeelisesti lämmittää tämä paikka ihmeelisesti lämmittää tämä paikka
Tassujen lämmitystä Tassujen lämmitystä
Päästäisten kohtalo (Murder of a Shrew) Päästäisten kohtalo (Murder of a Shrew)
Ihanan tiukkaa Ihanan tiukkaa
Venäjä - valkoneekerien luvattu maa Venäjä - valkoneekerien luvattu maa
demoni pääsi valloilleen demoni pääsi valloilleen
sumua sumua
Mitä kyttäät? Mitä kyttäät?
:3 :3
Nää mainokset ... Nää mainokset ...
ruodsalainen suglaa ruodsalainen suglaa
Ossy apu apustaja Ossy apu apustaja
erotiikkaa erotiikkaa
Mmmm... homemade Mmmm... homemade
yrittäkää vaikka yrittäkää vaikka
Ihana nainen Ihana nainen
Kelpaa idiooteille Kelpaa idiooteille
höyhensarjalainen höyhensarjalainen
Börhen Throne Börhen Throne
Pärisee Pärisee
mlem mlem
Ei kestä kiittää t. Miami Ei kestä kiittää t. Miami
Kuvakommentti seuraavalle kerralle kun sonja postaa Kuvakommentti seuraavalle kerralle kun sonja postaa
 341 näyttökertaa, 18 viestiä, 8.69 MB, 1 tiedosto, 04.11.2020 10:57:46
[ + 3 | ]

Nyt leikataan kynnet >:3

[49201] [0.mp4] [8.69 MB] [406x720] [] []

kynnet

(14)  · 

leikkaus

(36)
06.11.2020 01:43:00
#406805 [+-] Piilota Suosittele

>>406363 Millähän kielellä tämä pitäisi sanoa että jokainen idiootti ymmärtäisi? Kissojen kynsiä ei tarvitse leikata, eikä kissaa tarvitse kylvettää ellei se ole yltäpäältä ravassa tai perse paskassa.

24.11.2021 14:31:08
#520248 [+-] Piilota Suosittele

>>520241

Omat kisset ovat toiminneet juuri noin. Aiemmin kun asuin vielä faijan suojelevan käden alla en myöskään huomannut toista tapaa kissoilla. 4 eri sukupolvea kissoja.

24.11.2021 14:37:58
#520253 [+-] Piilota Suosittele

>>520248
Mulla on myös ollut kissoja oikeastaan aina ja yksi balineesi oli sellainen, jolta piti kynnet leikata. Muuten kasvoivat niin pitkiksi, ettei saanut niitä piiloon ja otti kiinni jopa anturaan.

24.11.2021 15:34:24
#520303 [+-] Piilota Suosittele

>>520278
Balineesi on siamilaisen pitkäkarvainen versio.
Helvetin huomionkipeä ja hienohelma.
Laatikolle ei suostunut menemään, jos siellä oli yksikin kikkare ja kerran baarireissun jälkeen tyynyltä löytyi kikkare.

Aikoinaan meillä oli maine coon ja olen nyt harkinnut sellaisen hankkimista, mutta kasvattajat ovat kusipäitä. Eli eivät myy kissaa, jos eivät tunne ostajaa.

24.11.2021 15:47:39
#520312 [+-] Piilota Suosittele

>>520303

Eivät myy elleivät tunne.
Vastaavaa löytyy ihan jakopalveluistakin. Oltiin toimittassa kouvolassa pikkuiseen k-markettiin juotavaa. Edellä oli pulla-auto, ja kuljettaja näytti merkillä ollaanko tulossa jotta hän jättää ovet aiku. Vastasin, että kyllä. Noh, peruuttelemaan laituriin ja kattoon. Ovi oli laitettu kiinni. Noh, soitin rinkulaa 10 min. Mitään ei tapahtunut. Sitten päätin kävellä etuovesta sisään ja kyselemään miksi takaovia ei aukaista. Sieltä tuli emäntä huuteleen, ettei me koskaan avata tuntemattomille autoille.

Teki mieli sanoa, etten koskaan jakele juomaa tuntemattomiin kauppoihin. Mutta silloin piti hyllyttää tuotteet. En hyllyttänyt. Vastasin, että tässä meni niin kauan aikaa odotellessa oven avausta etten hyllytä ja sillä sipuli. Siitä tuli soitto toki lähettämöön jonka takaisinsoittoon vastasin tällä samaisella tarinalla.

[ 18 viestiä | ]