Vanhempi panomies Vanhempi panomies
Maksa sano poks Maksa sano poks
you don't say.. you don't say..
Kumivene Kumivene
Hanavesiytyminen Hanavesiytyminen
Kuplassa eläminen kuutioitu Kuplassa eläminen kuutioitu
Kadetti kuumotus Kadetti kuumotus
Hymyilevä punapää Hymyilevä punapää
Huulihölkkää Huulihölkkää
Sormuksen teko Sormuksen teko
Kaikkensa antoi Kaikkensa antoi
Anteeksi Anteeksi
Leipääntynyt temppuilija Leipääntynyt temppuilija
eka ja toka eka ja toka
Lonkeronpakottajavartia Lonkeronpakottajavartia
Super Electric Thomas Super Electric Thomas
Urheiluruutu Urheiluruutu
jos ootte miettiny voiko hanurilla saada pillua nii vastaus on? jos ootte miettiny voiko hanurilla saada pillua nii vastaus on?
hyi vittu hyi vittu
sukulainen puukotti. "Me tienataan tällä" sukulainen puukotti. "Me tienataan tällä"
Ohitus Ohitus
elämän ihme elämän ihme
Badum-tsih Badum-tsih
Havainnollistava diagrammi Havainnollistava diagrammi
 780 näyttökertaa, 3 viestiä, 0.08 MB, 1 tiedosto, 20.06.2022 10:41:16
[ + 6 | ]

Surgery

[65216] [surgery.jpg] [0.08 MB] [700x722] [] []
surgery.jpg

surgery

 · 

leikkaus

(40)
20.06.2022 13:59:42
#579330 [+1] Piilota Suosittele

Leikkaavilla girurgeilla on oikean ja vasemman taju joko heistä itsestään tai kohteesta lähtevä. Se, että heistä itsestään katsovalla leikkaavat väärän puolen. Ei ole mikään uusi juttu.

20.06.2022 21:00:09
#579439 [+1] Piilota Suosittele

>>579330
Mun mummo meni vanhana polvileikkaukseen ja ku anestesia oli alotettu niin totes, että ootte muuten leikkaamassa sitä parempaa polvea. Kirurgi vaan naureskeli, että mummo on menny sekasin aineista, että eiköhän aloteta. Oli vahvasti sitä mieltä, että nyt ootte tekemässä todella pahaa virhettä. Yks hoitsu siinä sitten hokas, että sen tyttöhän on töissä täällä ja kävi kipasemassa sen luona kysymässä, että kumpi polvi siltä teidän äitiltä pitikään leikata. "Oikea" (vai oliko vasen). Hoitsu meni takas leikkaussaliin ja sano, että kyllä mummeli tietää kumpaa jalkaa piti leikata. Kirurgi vaan ihmetteli, että mites se ny tälleen.

21.06.2022 07:20:33
#579529 [+1] Piilota Suosittele

>>579439

Niimpä. Kun tiedoissa lukoo, notta oikea polvi niin itsestä tilannetta ratkova katsoo oikealle puolelle. No siinähän on oikea polvi onkin.

[ 3 viestiä | ]