Tuli mutapohja Tuli mutapohja
Dick Kickem Dick Kickem
odotus vs. todellisuus odotus vs. todellisuus
Mary Poppins Sings - Death Metal Mary Poppins Sings - Death Metal
Älykäs puujalka Älykäs puujalka
Ryppy lääkärinä osa VI Ryppy lääkärinä osa VI
pesuspurdo :3 pesuspurdo :3
Aamu käyntiin kerta-annoksella Aamu käyntiin kerta-annoksella
False Positive - Exiled (1/2) False Positive - Exiled (1/2)
Häpeilyä havaittavissa Häpeilyä havaittavissa
False Positive - Exiled (2/2) False Positive - Exiled (2/2)
Jomppanen vs homie 97 (plussaa ajankohtaisuudesta) Jomppanen vs homie 97 (plussaa ajankohtaisuudesta)
turppi ja liekinheitin turppi ja liekinheitin
Pikkukoiron palloiluharjoitukset :3 Pikkukoiron palloiluharjoitukset :3
Start your engaynes♂ Start your engaynes♂
Kissat puuhaa näkymättömiä asioita Kissat puuhaa näkymättömiä asioita
Ei auota sitä ikkunaa Ei auota sitä ikkunaa
Siltsuluukki Siltsuluukki
Goirs :3 Goirs :3
Kukko kiekuu Kukko kiekuu
alisa alisa
medick medick
Pussy shall be eaten! Pussy shall be eaten!
Laitonta työvoimaa Laitonta työvoimaa
 689 näyttökertaa, 9 viestiä, 0.05 MB, 1 tiedosto, 06.11.2020 12:29:38
[ + 4 - | ]

Joko luolaston bensalenkkariamiksia kuumottaa?

[49235] [tiedosto.jpg] [0.05 MB] [940x788] [] []
tiedosto.jpg

sdp

(551)

sähköauto

(22)

ilmasto

(42)
06.11.2020 13:29:20
#406906 [+2] Piilota Suosittele

Tulevaisuudessa kun suurinosa on työttömiä, kaikki ajavat ilman korttia, katsastamattomalla, vakuuttamattomalla muutaman sadan euron ruoskalla johon tankataan juoksu bensat tai sitten pöllitään porvarien veneistä tai autoista polttoaineet koska jollain sen työttömänkin on sieltä syrjäkylän halvan vuokran ghetosta päästävä jättämään totul hakemus ja hakemaan se EU ruoka apu kassi.
Jos siitä jää kiinni niin seuraukset on sakkoja joita ei tarvitse maksaa, kun jää kaikesta ed.mainitusta useamman kerran kiinni ei edelleenkään saa muuta kuin sakkoja ja korvaukset menee ulosottoon, jossa todetaan "Henkilö on varaton joten ulosmittausta ei voida suorittaa".
Ei ihme että yhä useampi rupeaa rottailemaan vaikka kelan ; sossun rahat on paskat koska muuta ei ole ja kun ei tarvitse pelätä seurauksia kun ei ole tuloja, niin paskanko väliä millään, varastetaan se mitä tarvitaan / halutaan.
Siihen tämä nyky politiikka on ajanut ja ajaa ihmiset.

06.11.2020 17:05:40
#406931 [+1] Piilota Suosittele

Milläs SDP sen sähkön tekee? Ostetaanko venäjältä sähköä vai rakennetaanko lisää ydinvoimaloita? Vai ihanko vain lisää turvetta sauhuamaan?

06.11.2020 18:21:59
#406954 [+1] Piilota Suosittele

Helvetin punikit on täysin sekaisin. Mielestäni tämä ongelma vihervassareiden kohdalla pitäisi hoitaa samalla tavalla, jolla se hoidettiin viimeksi kun nämä tuholaiset yrittivät tuhota tämän valtion.

06.11.2020 19:48:54
#406970 [+1] Piilota Suosittele

Ei siinä mitään, kunhan laitetaan edellytykseksi
- vetyautot saadaan myyntiin usean eri merkin toimesta
- vetyautoille saadaan tankkausverkosto kaikkiin Suomen kaupunkeihin
- vetyautojen hinta saadaan nykyisten uusien bensa-autojen tasolle
- vetyautojen turvallisuus saadaan varmistettua
- vetytankkauksen hinta on puolet nykyisen bensa-autoilun hinnasta (ja bensiinin hintaa nostetaan VASTA kun vetyautot ovat bensa-autojen hinnoissa JA vetyautoja on näin myyty vähintään 3 vuotta, jotta käytettyjen autojen markkinat pääsevät käyntiin ja vähitellen leviävät)

- markkinavoimat hoitavat jo loput yhdessä kasvavan ilmastokultin kanssa

06.11.2020 21:32:43
#407024 [+-] Piilota Suosittele

Mää ajan vaikka kusella toimivalla autolla jos saan sen samaan hintaan ku vaikka ton 08-kauppakassin mikä mulla on. Eli suunnilleen tonnilla. Siihenki tarvii sitten osamaksua ja lainaa. Sen käyttökustannukset sitten tietenkin putoaa käytännössä pois, koska ne ei saastuta ja samalla logiikalla sitten se varsinainen polttoaine maksaa 5 senttiä litralta.

07.11.2020 03:18:31
#407127 [+-] Piilota Suosittele

Sähköautot ovat hyviä melkein kaikin puolin, niillä vaan ei ilmastoa pelasteta. Suomi tarvii sunkin viimeset pennit tällä verukkeella.

07.11.2020 17:23:39
#407241 [+-] Piilota Suosittele

Ymmärrän oikein hyvin kiirehtimisen. Ensimmäinen hiilinegatiivinen polttoaineenjalostamo pyörii jo, ja se muodostaa vakavan uhan sähköautojen tulevaisuudenkuvalle, kunhan laitokset yleistyvät. Ei sitä kenenkään poliitikon kohdalle tule tilaisuutta järkätä ympäristökatastrofia, ja sitähän akkukäyttöiset autot kuitenkin ovat.

[ 9 viestiä | ]