"Why you do this Urho?" "Why you do this Urho?"
Brittejä rupes terroristit vituttamaan Brittejä rupes terroristit vituttamaan
Iih uuh Iih uuh
vegemaiharit, sulaa ensimmäisessä vesisateessa vegemaiharit, sulaa ensimmäisessä vesisateessa
Logiikka Logiikka
Kehitysavusta on hyötyä. Kehitysavusta on hyötyä.
Kari, Puavo sekä hulluus Kari, Puavo sekä hulluus
Päivää Päivää
Viikonlopun viinit Viikonlopun viinit
Summerdance Summerdance
Ennen oli asiat paremmin Ennen oli asiat paremmin
Sanna Sanna
Kädet irti leidistä, tai muuten... Kädet irti leidistä, tai muuten...
Hox kaikille! Hox kaikille!
KFC KFC
Huippuhalli haussa Huippuhalli haussa
Riiviö Riiviö
khooli apina :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD khooli apina :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
börch börch
mitä vitt mitä vitt
Kauppisen palikan siirto firma Kauppisen palikan siirto firma
Hihi hi hi Hihi hi hi
True nudist flashing True nudist flashing
Varas Varas
 662 näyttökertaa, 5 viestiä, 19.9 MB, 1 tiedosto, 28.11.2020 17:20:09
[ + 2 | ]

Pasi vs yksityistien omistaja

[49877] [a734v.mp4] [19.9 MB] [1280x606] [] []

pasi

(21)

yksityis

yksityistie

28.11.2020 22:56:51
#414220 [+-] Piilota Suosittele

No nyt kun se on tietoon saatettu suullisesti ja kuvatallenteenakin todistettu, niin Pasin pitäis siirtää ajoneuvonsa pois viipymättä. Omalla tiellään saa nyrkkiä heilutella ihan miten lystää, vaikkakin olis avuton mulkku volvomies. Vaikka asianmukainen kyltti puuttuu, niin omistusoikeus ei siitä mihinkään muutu. Sen jälkeen kun Pasille on ilmiselvää, että kyseessä on yksityistie, niin mesoaminen on täysin tietoista toisten mailla riehumista. Nyrkinpuimisen sijaan volvomies olis tietysti voinut olla verbaalisesti lahjakkaampi, mutta ei sitä kaikkea voi niiltäkään vaatia.

29.11.2020 14:30:22 | 14:32:08
#414421 [+-] Piilota Suosittele

Pasi on nyt hyvä ja peruuttelee nyrkki perseessä vittuun yksityistieltä. Ei meilläkään mökkitiellä tai metsäpalstoilla lue yksityistie saatana. Palstoille vois ajaa mun puolesta kuka vaan kuka haluaa maskinsa, helmansa ja öljypohjansa rikki, mutta herkempi mökinomistaja vois suuttua tollasille suunsoittajille.

30.11.2020 21:15:56
#414876 [+-] Piilota Suosittele

>>414220 Ei se nyt ihan noin mene. Pasille on joku helvetin pelle väittänyt tietä yksityistieksi, sitähän voi kuka tahansa mielenterveystapaus julistella vaikka mitä teitä omakseen.

[ 5 viestiä | ]