repostnik korttelibileissä repostnik korttelibileissä
heimosenkeimo lounaalla heimosenkeimo lounaalla
Jennifer Mackay Jennifer Mackay
täs mä digimummon haarojen välissä täs mä digimummon haarojen välissä
nyt on kiire nyt on kiire
aamumotivaatio aamumotivaatio
kissan mielipide polkupyöräilystä kissan mielipide polkupyöräilystä
Peräahon lukko Peräahon lukko
20:50 menos hakee kaljaa kaupasta 20:50 menos hakee kaljaa kaupasta
mirri tärisee mirri tärisee
purritot purritot
Herrasväki, tervetuloa - muistakaa yllätysrakastaa ;D <3 Herrasväki, tervetuloa - muistakaa yllätysrakastaa ;D <3
vitum persut,,, möyhhhh vitum persut,,, möyhhhh
Pajeetti kuussa Pajeetti kuussa
SA-INT taisteludildo SA-INT taisteludildo
pimeys pimeys
kukkuluuruu kukkuluuruu
Tissit Tissit
menestys menestys
need for speed india need for speed india
ilmaista tavaraa ilmaista tavaraa
älä koske mun autoon älä koske mun autoon
hillittömät hinkit hillittömät hinkit
Jopas jotakin Jopas jotakin
 977 näyttökertaa, 5 viestiä, 19.9 MB, 1 tiedosto, 28.11.2020 17:20:09
[ + 2 | ]

Pasi vs yksityistien omistaja

[49877] [a734v.mp4] [19.9 MB] [1280x606] [] []

pasi

(21)

yksityis

yksityistie

28.11.2020 22:56:51
#414220 [+-] Piilota Suosittele

No nyt kun se on tietoon saatettu suullisesti ja kuvatallenteenakin todistettu, niin Pasin pitäis siirtää ajoneuvonsa pois viipymättä. Omalla tiellään saa nyrkkiä heilutella ihan miten lystää, vaikkakin olis avuton mulkku volvomies. Vaikka asianmukainen kyltti puuttuu, niin omistusoikeus ei siitä mihinkään muutu. Sen jälkeen kun Pasille on ilmiselvää, että kyseessä on yksityistie, niin mesoaminen on täysin tietoista toisten mailla riehumista. Nyrkinpuimisen sijaan volvomies olis tietysti voinut olla verbaalisesti lahjakkaampi, mutta ei sitä kaikkea voi niiltäkään vaatia.

29.11.2020 14:30:22 | 14:32:08
#414421 [+-] Piilota Suosittele

Pasi on nyt hyvä ja peruuttelee nyrkki perseessä vittuun yksityistieltä. Ei meilläkään mökkitiellä tai metsäpalstoilla lue yksityistie saatana. Palstoille vois ajaa mun puolesta kuka vaan kuka haluaa maskinsa, helmansa ja öljypohjansa rikki, mutta herkempi mökinomistaja vois suuttua tollasille suunsoittajille.

30.11.2020 21:15:56
#414876 [+-] Piilota Suosittele

>>414220 Ei se nyt ihan noin mene. Pasille on joku helvetin pelle väittänyt tietä yksityistieksi, sitähän voi kuka tahansa mielenterveystapaus julistella vaikka mitä teitä omakseen.

[ 5 viestiä | ]