Puhelimen tarkistus Puhelimen tarkistus
Pornokitaraa Pornokitaraa
Miehet on valehtelevia sikoja Miehet on valehtelevia sikoja
Pamputin Pamputin
Nyt kävi näin Nyt kävi näin
kisse adoptoi kisse adoptoi
Näkijätär Näkijätär
Hullut eläimet Hullut eläimet
Tervetuloa Suomeen Tervetuloa Suomeen
Kaksi miestä ja keppi Kaksi miestä ja keppi
Ismon sexiongelmat Ismon sexiongelmat
hieno maalaus hieno maalaus
Pomppu pornoo Pomppu pornoo
Muistakaa käydä hammaslääkärissä Muistakaa käydä hammaslääkärissä
I'll never let you go I'll never let you go
Taas se äijä selostaa outoja videoita Taas se äijä selostaa outoja videoita
Prinsessa Lesbiaani Prinsessa Lesbiaani
Monskuulle, jos kelpaa Monskuulle, jos kelpaa
I iz birb :3 I iz birb :3
Videokuvakommentti Videokuvakommentti
Juha on pösilö Juha on pösilö
Kirsi; tuo Rovaniemen kirppiskauppanatsi Kirsi; tuo Rovaniemen kirppiskauppanatsi
husu polkee husu polkee
Legenda perseviinasta Legenda perseviinasta
 726 näyttökertaa, 12 viestiä, 0.16 MB, 1 tiedosto, 03.08.2021 16:00:27
[ + 2 | ]

Miten rokotevastaiset öyhöt kestävät tämän?

[55566] [tiedosto.jpg] [0.16 MB] [1125x1159] [] []
tiedosto.jpg

korona

(299)  · 

rokote

(70)
03.08.2021 16:20:59 | 16:21:40
#486070 [+-] Piilota Suosittele

>>486067

Näyttää pelottavan yksi vitun rokote niin paljon että sitä vastustavia päivityksiä, kommentteja ja kuvia lähetetään monta kertaa päivässä.

03.08.2021 18:06:24 | 18:08:21
#486134 [+-] Piilota Suosittele

Olikohan se toissapäivänä, kun 10 uutisissa jonkun alueen (oliskohan ollut HUS:in) kaveri sanoi, että juuri nyt sairaalapotilaista 61% on rokottamattomia ja 24% on kertaalleen rokotettuja. En ihan kokonaan kaikkea kuullut, kun tulin juuri silloin tv:n ääreen ja kuulin jutusta vain nuo parit prosentit.

03.08.2021 18:31:33
#486147 [+-] Piilota Suosittele

Toivottavasti jossain välissä tehdään päätös, ettei rokottamattomia täysi-ikäisiä oteta vastaanotolle rasittamaan turhan päiten terveydenhuoltoa.

03.08.2021 21:12:56
#486235 [+-] Piilota Suosittele

Nää rokotekammoset on varmaan sitä samaa sakkia jotka ulisee, että niillä ei oo YHTEISKUNNASSA mitään velvollisuuksia, pelkkiä etuja. Samaa sakkia varmaan ku ne jotka käy uimahalleissa ja -rannoilla norossa. Vittu se pitäs olla niin, että jos ei halua toimia yhteiskunnan osasena niin sitten ei saa yhteiskunnan etujakaan. Esim. tarhoihin pääsee vaan rokotetut lapset. Jos et rokota niitä niin sitten hoidat niitä kotona. Se on oma valinta. Jos ei sen vertaa viitti välittää muista niin sitten saa muuttaa aivan vapaasti jonnekki hevonvittuun ihmisiä häirittemästä.

03.08.2021 22:35:24
#486279 [+-] Piilota Suosittele

>>486235

Hmmm..

En käy uimahalleissa.
En käy ulkomailla.
En käy uimarannolakaan.

En kulje julkisilla.
En käytä metroa, joka julkinen on sekin.
Jos jonnekin menen, menen fillarilla.
Ja ennenkuin joku sanoo, että entä kun meet...
En mee. En juuri liiku siellä missä tartuttajat pörrää. Eli sekamelskassa bussissa, rannoilla, uimahallissa, junissa. Oman alueeni tartunnat ovat pienimpiä.

04.08.2021 01:19:22
#486374 [+-] Piilota Suosittele

joku vertas rokotepassia plussa korttiin ja sehä oli hyvin sanottu. jos et rokota itsees niin kiellot vaa pystyy mihin ei pääse, plussakortilla pääsee. ei se rokote varmaa tuu tätä estään, ehkä vähentää eikä sitä tiä mihin tää viä eskaloituu mut yritys on tärkeintä, ilman sitä ollaa kohta kaikki nii sairaita ettei oo hoitajiakaa enää.

[ 12 viestiä | ]