brown brown
pintin seikkailut pintin seikkailut
Spoon lifehack Spoon lifehack
taikuutta taikuutta
Irtoshan se Irtoshan se
Val malloy shake ass Val malloy shake ass
oletko huomannut että kulhoni on tyhjä :3 oletko huomannut että kulhoni on tyhjä :3
Maailman ihanin valtio Maailman ihanin valtio
Miksi? Miksi?
Mohammed Mohammed
Juutalaisten hätäkokou Juutalaisten hätäkokou
ihan selvänä ihan selvänä
life hacks life hacks
Todiste rasimiPersuista Todiste rasimiPersuista
Että mitenkä se oli? Että mitenkä se oli?
Muista käyttää maskia! Muista käyttää maskia!
Sauna gondola Sauna gondola
Nyt se tapahtui! Nyt se tapahtui!
gigidigoo gigidigoo
Hyväksytty Hyväksytty
Muistakaa turvaväli Muistakaa turvaväli
Hrh..geh Hrh..geh
snibeti snab snibeti snab
Poliisi Oulusta.. Poliisi Oulusta..
 571 näyttökertaa, 12 viestiä, 0.14 MB, 1 tiedosto, 11.03.2022 22:40:46
[ + 4 - | ]

Ukraina vs Lähi-itä

[62621] [e8a32193a4591c0d.jpg] [0.14 MB] [1080x1626] [] []
e8a32193a4591c0d.jpg

pakolaiset

(33)
11.03.2022 22:51:17
#554504 [+-] Piilota Suosittele

>>554501

Suomi on Alin koti ja tehnyt täällä paöjon enemmän kuin sinä. Se ei ole hakannut eikä raiskannut naistaan eikä lapsiaan eikä.mdndttänyt korttiaan eikä työtään ryyppäällä

11.03.2022 23:20:08
#554519 [+7] Piilota Suosittele

Ali vois pitää turpasa kii. Eurooppa on täynnä elintasopakolaisia. Kerrankin euroopan sisällä ihmiset tarvitsevat turvaa ja tämä karvaturpa kehtaa kritisoida auttamisenhaluamme?

No mites paljon vaikkapa saudi-arabia on auttanut syyrian tai irakin sotilaskarkureita? Eiku anteeksi sotalapsia. Ali voisi pureutua siihen.

11.03.2022 23:42:18
#554535 [+6] Piilota Suosittele

Aika heittää tuo mesoava "hauska" mies takaisin sinne, mistä on tullutkin.

Erittäin rasittava stand-uppaaja, koska mouhuaa ja riehuu jatkuvasti, ei laita itseään peliin eikä ole millään tavalla hauska.
Ottaisi mallia Fathi Ahmedista, kuinka laitetaan itsensä peliin ja uskalletaan heittää vitsiä itsestä ja taustoistaan.

12.03.2022 01:30:23
#554593 [+1] Piilota Suosittele

Luulin "Fake&Gay" postiks, mutta Ali onkin näköjään yhtä tyhmä kuin PaskaDippi ja HuhHuhhusu.
Vuonna 2015 tänne tuli rajoille asylumia hakemaan pääosin +17-vuotiaita hiekkakansan miehiä, suomi haki pakolaisleireiltä perheitä, lapsia jne kiintiöpakolaisia, mutta ei näiden itsenäisesti euroopan läpi vaeltaneiden joukossa ollut naisia lapsineen, saati että heidän pääsy suomeen olisi ollut sen hankalampaa kuin muidenkaan turva & turhapaikan hakijoiden.
Sen sijaan urkrainasta tulevat pakolaiset on pääosin aidosti hädän alaisia / avuttomia lapsia, naisia, vanhuksia ja lemmikkejä, miesten ja osan naisista jäädessä puolustamaan kotimaataan.
Siinä se pieni suuri ero näiden pakolaisten välillä...

12.03.2022 08:09:40
#554652 [+-] Piilota Suosittele

Kyl mää sanon et kuvan osoittamat tapaulset ovat molemmat punase maton ansaitsevii, muttaku tota oikeepuoleist ei oo koskaa käyny meidä rajoil

12.03.2022 10:26:38
#554671 [+1] Piilota Suosittele

Tuo ongelma tuossa oikeanpuoleisessa on se, että naisethan ei maasta saa poistua ellei isäntä ota mukaan. Semmoiset pienet esteet on ählämimaissa naisille.

Naiset jäävät alueelle, kun miehet lähtevät. Ukrainassa tilanne toisinpäin. Vastaa juurikin sitä tilannetta, joita sodan aikana PITÄISI tapahtua.

Älhlämit lähtevät karkuun miesjoukolla ja jättävät naisensa ja lapsensa maahan. SItten jos joutuvat vielä pakolaisleirille, jossa on naisia ja lapsia raiskaavat heitä siellä. Jopa omia tyttäriään raiskaavat.

Semmoinen porukka vs ukrainalainen porukka. Valinta on henkilökohtaisesti selvä. Ei kahta sanaa.

12.03.2022 19:01:11
#554790 [+-] Piilota Suosittele

Mielikuvitusmaasta hyväksytään eurooppaan naiset ja lapset, lähi-idästä pukkaisi mielikuvituslapsia ja mielikuvitusnaisia, eikä sillä varjolla huolita noin 20-30v "lapsia", joilla ei ole mitään hätää lähtömaassaan...

[ 12 viestiä | ]