Nero Nero
hampaiden pesu hampaiden pesu
Ei oo homoa ku pallit ei koske Ei oo homoa ku pallit ei koske
Vaporeon Vaporeon
Huilu pois ja fagotti esiin Huilu pois ja fagotti esiin
Turppi rupes treenaamaan Turppi rupes treenaamaan
Ei kussu allensa Ei kussu allensa
Jutun juurta Jutun juurta
:D :D
Tanssija Tanssija
ei hätää minä pelastan teidät :3 ei hätää minä pelastan teidät :3
Tuukka Virtaperko -kokoelma 9 Tuukka Virtaperko -kokoelma 9
vituttaa kun käy näin vituttaa kun käy näin
ihana nainen ihana nainen
Hippasilla Hippasilla
Helikopterit Helikopterit
Muigea :3 Muigea :3
Elämänkertani Elämänkertani
spurdo art spurdo art
Huonon onnen rengas Huonon onnen rengas
Paulin pelivideot: Niilo22:sen uusi edittikone Paulin pelivideot: Niilo22:sen uusi edittikone
Roketti rollia Roketti rollia
Eka kerta Eka kerta
Räpätäti Räpätäti
 246 näyttökertaa, 1 viesti, 0.34 MB, 1 tiedosto, 09.09.2022 18:27:51
[ + 1 - | ]

Vihreiden logiikka

[67367] [Screenshot_20220909-182458_Twitter.jpg] [0.34 MB] [1080x918] [] []
Screenshot_20220909-182458_Twitter.jpg

vihreät

(410)  · 

persut

(234)
09.09.2022 18:43:24 | 18:44:43
#597713 [+2] Piilota Suosittele

Iiris ei edes halua tajuta lukemaansa, vaan keskittyy vain vääntämiseen ilman, että edes yrittää kiistää Vihreiden aiheuttaman energiapulan.

Vihreät tyypillisesti ovat halunneet nostaa kaiken ympäristölle ja ilmastolle vaarallisen hinnan niin pilviin, että käyttö kovan hinnan takia laskee. Energia ja polttoaineet ovat siten juuri ne asiat, joiden hintaa vihreät ovat väkisin halunneet nostaa ja siten estää oikeat energiaratkaisut.

Tästä syystä ensimmäisenä mahdollisen sähkönsäästelyn ja sähkökatkosten kohteena tulee olla vihreiden asumisalueet / alueet, joilla vihreiden kannatus on suurinta. Se on oikeus ja kohtuus.

Lisäksi jos vihreät eivät olisi estäneet Fortumin ydinvoimalalupaa, Fortum olisi laittanut Caruna-rahansa uuteen ydinvoimalaan eikä koittanut sijoittaa niitä Saksaan Uniperiin.

Huomatkaa ja muistakaa myös, että Caruna-kaupan kynäilijä oli vihreä Pekka Haavisto.
Luonnollisesti, koska tyhmempikin tiesi, että verkot myymällä ulkomaalaiselle yritykselle päästetään verkkojen käytöstä laskuttamaan kovia summia kyseisen yrityksen toimesta JA tämä tukisi vihreiden agendaa nostaa energiahintaa siten, että käyttö vähenisi.

Muista kertoa totuus vihreistä ja pitää huolta, että he eivät ole koskaan enää hallituksessa. Etenkin jos asut pääkaupunkiseudun ulkopuolella ja olet kuullut, mitä vihreiden johtoportaan jäsen on "maalaisista" (ja erityisesti lieksalaisista) puhunut.

[ 1 viestiä | ]