Rakkaudenpuutos Rakkaudenpuutos
Raketti hitler Raketti hitler
Anthony Wiener Anthony Wiener
Kohinaa Kohinaa
Käymme börheinä ain <3 :3 Käymme börheinä ain <3 :3
Opetus ja valistus. Opetus ja valistus.
Totuus Totuus
maailmankartta japanilaisittain maailmankartta japanilaisittain
Urheilua 3 Urheilua 3
Tee tasapainoinen sopimus sen kanssa ;3 Tee tasapainoinen sopimus sen kanssa ;3
Maustemies Maustemies
Iki-liikkuja Iki-liikkuja
Kaikki kiva kielletty Kaikki kiva kielletty
Kokoomus Kokoomus
Kurre Kurre
romanttista romanttista
Hesecuck pasta (ja juomaehdotus!) Hesecuck pasta (ja juomaehdotus!)
Metsurityty Metsurityty
Ai saatana... Ai saatana...
Kohina Kohina
Sormia ei kannata jättää väliin Sormia ei kannata jättää väliin
Protecin naapuri kostaa Protecin naapuri kostaa
Videokokoelma Videokokoelma
Vitsillinen sarjakuva 5 Vitsillinen sarjakuva 5
 829 näyttökertaa, 5 viestiä, 1.25 MB, 1 tiedosto, 11.09.2022 00:30:41
[ + 1 | ]

musiikki

[67413] [musiikki.png] [1.25 MB] [884x1080] [] []
musiikki.png

musiikki

(241)  · 

neekeri

(1389)
11.09.2022 08:29:41
#598033 [+2] Piilota Suosittele

Paikallisessa mäkkärissä on tulpattu asiakastilojen pistorasiat, samoin parissa kahviossa, juna asemalla ja lähikaupan aulassa.
Kaikki tämä sen takia kun paikoissa on ollut riesana läppäri tai puhelin zombi / zombi lauma, joka ostaa 1-2 halpaa tuotetta, jumittaa lataamassa ja selaamassa tuntikausia.
Nyt nämä zombit ovat löytäneet kirjaston, terkkarin aulan ja työkkärin joihin ovat perustaneet "etä-työskentely pisteitä" ja koska julkinen tila, ei häiritsevää käytöstä, ei heitä häädetä sieltä.
Mutta hieman mietityttää tyypit jotka istuu 2-6h työkkärin penkillä selaamassa & lataamassa luuria / läppäriä, ilman että on asiaa koko instanssiin.

11.09.2022 10:32:49
#598043 [+-] Piilota Suosittele

>>598038
Alusta lähtien olisi pitänyt tehdä sama mitä markettien ja ostoskeskusten P-halleissa on toiminta, osta täältä 10-20€:n edestä tavaraa ja saat kuittiin / P-lippuun koodin jolla X määrän pysäköinti aikaa / virtaa ilman että korttiasi veloitetaan.
Automarketin, kauppakeskuksen ja apteekin P-paikkojen väärinkäyttö on lähes nollaantunut kun ilmais pysäköintiin vaaditaan jonkinlainen tunnistus ja pysäköintiaika on rajattu 30min-2h.
Samojen paikkojen ilmaiset yleisö-wc:t on myös siistiytyneet kun on joko kanta-asiakas kortti tai kuitin koodi vaatimus laitteet ilmestyneet oviin ja hampuuseilta / narkeilta ei yleensä näitä löydy, vaan yrittävät vetää kaiken mitä saa ilmaiseksi ja samalla sotkea / rikkoa kaiken.

12.09.2022 02:10:34
#598141 [+-] Piilota Suosittele

>>598043

Niin se menee. Tietty porukka tuhoaa kaiken, halutessaan ilmaiseksi asioita jotka maksavat. Itse hankin asioita. Vertailen niiden hintoja ja teen ostopäätöksen niiden faktojen perusteella.

Laamailu pitää saada kuriin ja rahastus on eräs tapa tuossa.

[ 5 viestiä | ]