Kädet nousi ylös kalluilla Kädet nousi ylös kalluilla
Donk in fucking mayonese Donk in fucking mayonese
Nugs Nugs
Vittu mää vihaan teitä :D Vittu mää vihaan teitä :D
Suomen tulevaisuus... Suomen tulevaisuus...
Fear Factor Fear Factor
I'm a party girl, in the party world I'm a party girl, in the party world
Batman eri elokuvissa Batman eri elokuvissa
Super hitters Super hitters
colatölkki colatölkki
sukka vastaan rikkihappo sukka vastaan rikkihappo
Patvinsuon hetkiä 1 Patvinsuon hetkiä 1
:D :D :D :D
Sulavaliikkeinen uimahyppy Sulavaliikkeinen uimahyppy
Rötv Rötv
liitu laku liitu laku
Manlet Manlet
Hän on puolensa valinnut Hän on puolensa valinnut
Hieman asiaa homoista Hieman asiaa homoista
aputus sankari aputus sankari
tarvitsen yhden tämmöisen <:3 tarvitsen yhden tämmöisen <:3
Perhepotretti Perhepotretti
sukupuolineutraali wc sukupuolineutraali wc
Börheä sielu :3 Börheä sielu :3
 643 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.25 MB, 1 tiedosto, 15.06.2024 15:48:38
[ + 6 - | ]

Ruotsi

[71161] [1000007780.jpg] [0.25 MB] [1023x742] [] []
1000007780.jpg

apu apustaja

(335)
15.06.2024 19:24:39 | 23:09:50
#627340 [+3] Piilota Suosittele

Ruotsissa räjähtelee ja tapetaan porukkaa jatkuvasti, niin sitä ei edes huomaisi jos vasemmistopropagandalehdet siitä suostuisivat edes kertomaan.

Sen sijaan Suomesta parin päivän sisään olemme kuulleet kuinka ulkomaalaisnainen (tummaihoinen) tappoi pienen lapsensa, ulkomaalaisvahvistus (tummaihoinen) Oulussa tappoi miehen ja propagandalehdistön hiljaisuudesta päätellen ulkomaalaisporukka hakkasi Oulussa miehen. Aivan hetki sitten oli esillä vaimonsa autoon polttaneen ulkomaalaisen kunniamurhaajan tuomio.

Saksasta olemme kuulleet, kuinka jälleen afganistanilainen teki veitsihyökkäyksen ja jälleen poliisi ampui tätä talibaniterroristia. Hetki sitten Saksassa afganistanilainen terroristi puukotti 6-7 henkilöä poliisinaisten pyöriessä ympyrää, poliisimiehen ottaessa väärää tyyppiä kiinni saaden terroristin puukosta kuolettavan iskun kunnes avuttomat poliisit vihdoin tajusivat ampua terroristia.

Sitten tietysti joku vammattinatsi (natsithan olivat vasemmistoa, NSDAP työväenpuolue btw) Suomessa puukotti törkeästi jotain nuorta ja alustavien tietojen mukaan ilman mitään syytä.

Jälkimmäisestä lehdistö uutisoi nimeä myöten, mutta muista salataan kaikki ikävät totuudet. Kaleva on muuten nähtävästi ainoa lehti, joka Oulun tummaihoisesta tappajapuukottajasta julkaisi ohimennen pidätyskuvan.

15.06.2024 23:52:38
#627394 [+2] Piilota Suosittele

>>627340
Uusnatsit eivät muuten ole oikeistoa. Täysiä anarkistipummejahan ne ovat, eli äärivasemmistoa 🤔 En ole tältä kantilta asiaa katsonut.

16.06.2024 00:52:22
#627397 [+2] Piilota Suosittele

>>627394
Sepä se.
Samalla nuo kuunatsiuusnatsifatsinatsit ovat Israel-vastaisia (alkuperäiseen vasemmistonatsiuteen kun kuului juutalaisviha) tänäkin päivänä eli se kertoo entistä enemmän yhteenkuuluvuudesta vasemmiston kanssa.

Sinimusta "puolue" myös on Israel-vastainen. Se herättääkin kysymyksen, että onko itse asiassa Sinimusta oikeasti äärioikeistoa vai nationalistinen äärivasemmistolainen puolue. Tätä kannattaisi itse kunkin vasemmistossa kuin myös sinimustissa pohtia.

16.06.2024 08:19:36
#627476 [+2] Piilota Suosittele

termit oikeisto ja vasemmisto syntyivät ranskan vallankumouksen aikana ja maailma on siitä vähän muuttunut
nykyisin akselin katsotaan periaatteessa kuvastavan suhtautumista valtion rooliin erityisesti tulonjaon ja sosiaalipalveluiden ja elinkeinoelämän osalta jossa oikeisto haluaa pitää roolin pienenä ja vasemmisto suurena mutta käytännössä molempia käytetään vain haukkumasanana
olisiko aika tutkia politiikkaa nykypäivälle relevantimpien ulottuvuuksien kautta

[ 5 viestiä | ]