>>673277 ottaen huomioon, että oli joko irakista tai palestiinasta ainakin yks niistä pakolaisista jotka tuli meille töihin, niin rullamitta olis voinu olla joku poppamiehen taikakalu eikä "raksataustasta" huolimatta ollut mitään vitun käryä senteistä ainakaan. Kovasti oli silti menossa sirkkelille tekemään pönkkiä, jota kivenkovaan väitti tutuksi työkoneeksi.
Siinäkohtaa, kun ränkkäsi teräsuojaa sormi virtanapilla pyysin kohteliaasti päästämään irti viellä, kun omistaa kaikki viisi nakkia.
Mikä vittu noissa kulttuureissa on vikana, että pitää kusettaa/vängätä sellaisissakin asioissa, jotka voivat johtaa oman tai sivullisen terveyden menetykseen ?
>>673507 Kauan meni ennenkuin kovapäisimmät töihin jääneet oppivat toimenkuvaan kuuluvaa nöyryyttä siitä, että ei kaikkea voi osata eikä sitä vaadita heti kättelyssä.
[
4 viestiä
|
]
⭰
tuontiongelmaa italiassa
silkkaa sattumaa
Vasemmisto & äänestäjä
Kovia rakennusukkoja ja akkoja
Twitter, tai mikä lie X
englanti
Ylen pervoilut
Rauhan uskonto
tervetuloa suomeen
Jussi.
Lainsäädäntösihteeri rikkoo lakia?
sammunut terroristi
Vihreät nuoret.. voi vit..
jauhojengi
Shish kebab
Jos ajattelet toisin kuin mä, teen huoli-ilmotuksia