>>673277 ottaen huomioon, että oli joko irakista tai palestiinasta ainakin yks niistä pakolaisista jotka tuli meille töihin, niin rullamitta olis voinu olla joku poppamiehen taikakalu eikä "raksataustasta" huolimatta ollut mitään vitun käryä senteistä ainakaan. Kovasti oli silti menossa sirkkelille tekemään pönkkiä, jota kivenkovaan väitti tutuksi työkoneeksi.
Siinäkohtaa, kun ränkkäsi teräsuojaa sormi virtanapilla pyysin kohteliaasti päästämään irti viellä, kun omistaa kaikki viisi nakkia.
Mikä vittu noissa kulttuureissa on vikana, että pitää kusettaa/vängätä sellaisissakin asioissa, jotka voivat johtaa oman tai sivullisen terveyden menetykseen ?
>>673507 Kauan meni ennenkuin kovapäisimmät töihin jääneet oppivat toimenkuvaan kuuluvaa nöyryyttä siitä, että ei kaikkea voi osata eikä sitä vaadita heti kättelyssä.
[
4 viestiä
|
]
⭰
kasvihuone kaasut
M-mutta mie oon poika norski!
Vasemmistopoliitikko.
hamas vs israel
Kiusallinen kuvakommentti
tämmönen opastusvideo
Paavo Suuren voimajalka
Vitun kommaripennut
mummeli
ei saatana
Polpotiikkaa
Dark Souls irl
Pesulla
Vihreät 🤦♂️
Nyt arpajaisiin raus raus!
ilmastoystävällinen moottorisaha
parempaa vihapuhetta
Järki?
turri
hyvin koulutettu
Kyllä kannatti, kun sai mitalinkin. + muut sankarit.