Rekisteröitynyt 23.08.2019 23:46:37
Nähty 42 päivää sitten
Sukupuoli Muu
Viestejä 28 032
Tageja annettu 4 679
Vierailuja 49 754
Medioita 1 906
Medioiden näyttökerrat 1 307 261
Plussia 12 663
Saavutuksia 107
+0      
Nyt vissiin pittäis sivun toimia suht oikein. Että sieltä vaan kuuntelemaan mun pimeitä ja sairaita mielikuvia musiikin muodossa jos hulluus ottaa vallan :D

https://uncasipi.com/

*vittuilua otetaan vastaan >:3*
22.04.2026 19:05:23
#750442 [+-] Piilota Suosittele

Nää sun ai-teokset kyllä nostaa meikältä vähän niskakarvoja pystyyn ku ite oon soittanu erilaisia instrumentteja about 30v ja säveltäny, sanottanu, äänittäny ja miksannu omaa musaa ja miksannu myös muiden musaa about 20 vuotta. En tuomitse sun tekemisiä, mutta tuomitsen kyllä sen ajatuksen, että AI-generoitua paskaa työnnetään markkinoille. Sää sentään oot vissiin työntäny nuo johonki omalle pikkusivustolle vähän niinku inside hengessä, mutta silti mää en arvosta AI-musaa. Vitsinä toimii kyllä jotkut tapaukset mitkä ei etes koita peitellä sitä tekoälyä ja näihin esimerkkeihin kuuluu esim. tubesta löytyvä The Heils missä on tehty kivasti parodiaa natsisaksasta ja toinen tapaus oli joku powermetal tapaus missä sanotukset oli jotain lohikäärmeen nussimista ja muuta vastaavaa. :D

22.04.2026 21:27:38 | 21:35:17
#750468 [+-] Piilota Suosittele

>>750381
Et vaan uskalla. Ootas niin mä annan sulle vähemmän epäilyttävän QR-koodin :D



>>750442
Siis vitsejähän nää on. Itellä ku on tuo essentiaalinen vapina niin ei voi enää soittaa skittaa. Ei sillä että oisin koskaan sitä osannutkaan. Ylipäätään vaan kaveriporukalle väsään näitä, kuten myös teille, aivan tsoukilla. Mähän kirjottelin tännekkin niitä biisien sanotuksia, mutta sitten ku tutustuin tohon Sunoon niin niistä sai jo semmosia että @hapsi_ 'denkin jaksaa niitä kuunnella pelkän lukemisen sijaan.

Mitä tulee nykymusaan niin en perusta paskaakaan niistä. Sillon ku tuli autotune niin tiesin, että tää tulee menemään ihan päin helevettiä. Nykyään ku laittaa radion päälle niin voi arpoa radiokanavan niin jokaiselta tulee aina sitä samaa paskaa mitä ei erota toisistaan yhtään millään. Sen takia mä arvostankin oikeeta musaaa, missä ihmiset soittaa eikä mikään vitun tietokone tai muuta geneeristä sontaa. Ku kuuntelee varsinkin sitä Sunon mieslaulajan ääntä niin sen tunnistaa saman tien ku se on just sitä geneeristä paskaa. Sais tulla tohonkin joku muutos, että vois vaihtaa etes sen laulajan äänen ku ei sitä jaksa etes ite enää kuunnella.

ps. Yks tuttu on pitkän linjan keikkarumpali joka nykyään tekee musaa just tolla Sunon täydellä versiolla. Menny selekä sen verran juntturaan ja ikääkin tullu ettei pysty enää ite paukuttaan kattiloita. Sillä on hauskoja juttuja musamaailmasta. Aikonaan oli ollu Mikko Alatalon kans menossa keikalle neukkulaan niin Mikko oli painottanu jätkille, että ei saatana sitten myydä yhtään mitään länsikamaa neukuille. Ku pääsivät rajan yli niin ekalla huoltsikalla riisu omat farkkunsa ja möi jollekki Iivanalle. Jos oot musa skenessä pörränny aikonaan niin tiedät vissiin sen oululaisen E:n?

Sehän on niin laiska mies että kätellessäkin vaan antaa käden törröttää eteenpäin, koska jos kättelisi kunnolla niin sehän olisi työtä. Nyt en oo ihan varma, että oliko kyse E:stä vai jostaki toisesta kannumiehestä seuraavassa stoorissa. Bändin rumpali oli vähän laiskan oloinen mies niin se rupes väkertään itelleen tyyliin nojatuolia mistä sitten soitti kannuja keikoilla. Siinä vaiheessa ku se rupes värkkäämään sänkyä lavalle ettei tartte istua niin tuli fudut. E arvosti kuitenkin tätä mun tuttuani sen verran, että anto sille nimeksi H. Sillä kyllä riittää tarinoita reissuilta pilvin pimein, mutta eihän se tietenkään niitä maukkaimpia kerro ku on muitakin kuulemassa..

https://yle.fi/a/20-117335

Jos löyvvät vielä sen powemetallin lohikäärmeiden hässimisestä niin laita perkele tulemaan :D

22.04.2026 22:32:40 | 22:39:31
#750484 [+-] Piilota Suosittele

>>750468 ainii ei olla twitteris. ihme sivu kundilla, en käyttäny ees tor kiinnosta: ei.

ja pari asiaa.
1) ny tiedän että et o nainen. hmph mursit mun unelmat :(
2) osta domainit eri paikasta ku hostingilta (in case of jos/kun account suspended syystä tai toisesta, oikeesti valheellisella massaraportoinnilla hosting providerit antautuu ks. kiwifarms) suosittelen namecheap
3) shared hostit on ihan paskaa (nojoo halpaa mutta vittu ei) suosittelen ite contaboa niiltä vps ei maksa paskaakaan ja vps on vps. bonarina niiltä saa puhtaita (ei spamhausi tjsp listoilla) ipv4+ipv6 osotteita jos haluut pyörittää omaa MX. itel mxät ja kouralline relevanttia infraa contabolla, hetznerillä taas "FREE-INTERNET" harrastuksen palveluita (i2p ja tor nodeja)
4) vedän intuitiolla, sä oot iha oikeesti koodannu ton ite. jos osuin oikeaan niin arvostan ;3

edit: joo oot ihan ite tehny tän ja millanen ihminen blokkaa curlin useragentin? sanon -H 'User-Agent: HOMO' eikä tu enää 403. mikä tarkoitus? :D

homo!

23.04.2026 01:23:17 | 01:26:37
#750507 [+-] Piilota Suosittele

>>750484
Joo, mä kirjotin ton kaiken notepadiin ihan omilla karvasilla kämmenilläni. Kato ku mulla on semmonen kehitysvamma, että mulla ei oo sormia ollenkaan vaan semmoset Herkuleksen nuijat vaan ranteiden jatkona. Oon insinöörikaverin kans kehitelly mulle tämmösen näppiksen mikä painaa viis kiloo ja kokoa sillä on jotenki suunnilleen 80 x 70 cm. Voin vaan läpsytellä näillä moukareillani semmosia eri korkeuksilla olevia pahkuroita niin ne vastaa aina yhtä kirjainta. Hidasta, mutta voipahan hakata näppistä apinan raivolla :D

Elä vittu multa kysy mistään tommosista curlingeista ku mä en semmosta kato vaikka se kuuluuki talvilymppialaisten ohojelmistoon. Ei mitään hajua mistä puhut. Enkä oo ikinä käyttäny tekoälyä yhtään mihinkään. Sitäpaitti miten helevetissä sä päättelit mun sukupuolisen suuntautumisen ihan tosta vaan? Nyt mä kyllä loukkaannuin niin pahasti, että kirjotan Varisverkostoon viestin josta saan tukea ajatukselleni että oon noin 5 000 vuotta vanha mummo joka ei päässy Eedeniin (eli siihen Oulun kylpylään) ku kiipesin nakusillani kuumana kesäpäivänä rakennuksen katolle ja timanttilaikalla veistelin ittelleni sopivan aukon mistä pudottautua sinne aalto-altaaseen huutaen ALLAHU AKBAR!

[ 7 viestiä | ]