Kävin itse syömässä 15 euron purilaisaterian ravintolassa.
Vieressä olisi fiinissä ravintolassa saanut kyllä 2 kertaa fiinimmän annoksen samalla rahalla. Oli aika pettymys kyseinen paikka.
Pekonia oli kyllä kiitettävästi purilaisessa, pihvi oli hyvä ja toki purilainen muutenkin oli ihan maukas, jos ei huomioida päälle heitettyä kansipullaa, jossa ei ollut mitään majoneesia eikä sitä ollut edes mitenkään paistettu.
Kannattaa katsoa myös toi "Meksikosta" kategoria, vaikka semisti kalliimpi on toi silti perkeleen hyvä ketju. Sellanen missä mä käyn 2-3 kertaa vuodessa. Todella kattava tarjonta ja perkeleen hyvät annokset.
>>381533 Nois on joo eroja, haluaako "pärjään tällä päivän" tyylisiä annoksia, vai haluaako herkutella. Esimerkiksi amarillot ja muut on vähän nihkeitä annoksiltaan, mutta perus burger kingistä saa kyllä isoja mättöjä halutessaan. Kiinalaissa haluaisin enemmän ketjuja, sillä useimmat perustuu pelkästään sushiin eikä perinteiseen kinkkimättöön. Chilikanaa jne jolla iso mies täyttää päivän tarpeensa. (Ei se onnellinen loppu :D)
[
9 viestiä
|
]
⭰
Jämäsörsseli
Kalaisa lautanen
Sitä hyvää keittoa
grillikesä part.1
Koukussa
damn that's a bread
Kermaperunakebu pizza citystä
Juuh elikkäs purtavaa
Makaroonimössö
Kannaa ja pottuva uunista
omatekoista pitsua ja kokista omnom 😋
Lahen revityin röhkö plus peruna ja sibale
Tulinen jauhelihakastike makaryllillä
Haista @Doomdodgers vittu!
kana riisi hässäkkä munalla
Sushi joo
Kaanin käsky
Hauskat annokset
Kanahampurilainen munalla
Nonii, NONI SAATANA! Milles otetaan?
Kaalepata (ei se manne)
Pihvin pihvit
Paahdettua kanaa uunista osa 2
Lohta, sitruunakermaa, grillivihanneksia ja sipulia.