Perustaja Mirkelz

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 15.10.2017 01:14:00 Jäseniä 12 Vierailuja 2 030 Medioita 375

Autoihin liittyvät

alapallo jumissa alapallo jumissa
Renault Twingo Renault Twingo
auto vilkuttaa auto vilkuttaa
Volvo BM Volvo BM
edullinen laajennus edullinen laajennus
Viesti isille <3 Viesti isille <3
elän vaaraallisesti elän vaaraallisesti
Rattimies Rattimies
Helvetin lutkat kokoajan parkissa Helvetin lutkat kokoajan parkissa
UAZ 315126 UAZ 315126
pfff pfff
hermot men hermot men
ei pysähdytä motarilla ei pysähdytä motarilla
hienosti parkkeerattu hienosti parkkeerattu
viritettiin vähän viritettiin vähän
asennusta asennusta
Palo-automuseo 2011. Suljettu paikka Palo-automuseo 2011. Suljettu paikka
Bynksy tahtoo kyytiin Bynksy tahtoo kyytiin
Hehr Hehr
pientä remonttia pientä remonttia
moottoriöljyjen vaihtoa moottoriöljyjen vaihtoa
Opel Ascona Opel Ascona
Pasiradion liikkuva studio Pasiradion liikkuva studio
onnettomuus onnettomuus
 443 näyttökertaa, 3 viestiä, 0.26 MB, 1 tiedosto
07.10.2025 19:30:17
[ + 3 | ]

öljyroppu hukku

[83657] [352ee73226400e70.jpg] [0.26 MB] [988x1004] [] []
352ee73226400e70.jpg

öljypohja

 · 

ruuvi

(7)  · 

sytytystulppa

 · 

auto

(712)  · 

vitun hienokierteet

07.10.2025 23:01:48 | 23:05:41
#720925 [+1] Piilota Suosittele

>>720908
Joskus on muuten kokoja joita ei löydy tuuma-/senttikokoisina. Varsinkin ranskalaiset on erikoistunut vittumaisten proppujen sekä muttereiden tekemiseen joihin yksikään holkki käy. Samoin se sijoitetaan myös siten, että siinä on joiku vitun suojakartio ympärillä ettet vahingossakaan voi käyttää mitään käytännön työkalua. Kyl mä ymmärrän että ranskalaisten keittiössä pitää vähän säveltää, mut ei vittu autoissa tarvis aina jatkopalasta alkaa tekemään sopivan kokosta sovitetta että saa yhen vitun propun auki <.<

E:
Cliossa taas pakoputken yks kiinnitys oli jousella. Taas piti mennä motonettiin hakemaan yhtä alle 5e osaa kun ranskalaiset keksii laittaa jousta pakoputken kiinnityksiin. Ei mua vituta tietenkään. Onneks se auto myytiin jokkikseen ja sen pohja petti. Oisin voinu maksaa että näen sen paskan kärsivän, enkä puhu kuskista vaan autosta.

Ei mua vituta. *lyö pöytää* Vaikka tästä on vuosia aikaa.

08.10.2025 03:05:01
#720953 [+-] Piilota Suosittele

>>720925
Yhellä tutun tutulla (eli naapurilla) on joku Italian ihme "autona". Tossa yks kerta kattelin parkkiksella, että mikä helevetin autovaras se siellä hyörii niin yllätin takaapäin (no pun intented) niin remppareiska kilautti kallonsa siihen juttuun mikä nostetaan ylös ku ruvetaan katteleen moottoria.

Selitti mulle ummet ja lammet takahilavitkuttajan keskikahvaharjaajan kartiokuulottimesta. Jätin sen duunaileen siihen ja ku tulin myöhemmin takas niin vieläkin runkkas sen kotteronsa kimpussa. Menin sitte ääniä päästellen likemmäs ettei säikähä liikaa niin sillä oli kourassa joku puolikkaan tiiliskiven kokoinen mikä-vitun-lie-hanansulkija. Sano, että aina ku kiihyttää niin auto rupee nylkyttään niin oli kattonu juutuupista ohjefilmin, että miten saa sen ties minkä osan irti ja se pitää puhdistaa hammaslangalla että rupee toimiin taas.

Toivotin onnea kokeiluun ja kalppiin kämpälle nauttimaan ykköskaljasta sekä hyvin suolatusta silavasta. En muuten oo nähny sitä eukkoo sen jälkeen ja auto seisoo edelleen parkissa. Pitäiskö tässä jo huolestua hissuksiin?

[ 3 viestiä | ]