:D :D :D :D
jonnet ei muista ja tietäjät tietää jonnet ei muista ja tietäjät tietää
iron sky iron sky
Laihdutusvinkki Laihdutusvinkki
Natsikortti - kun argumentit on loppu Natsikortti - kun argumentit on loppu
Runksrunks! Runksrunks!
Tekosylkky ja pari börhnappia :3 Tekosylkky ja pari börhnappia :3
Cyberpunk Luolasto - Paska säkä Cyberpunk Luolasto - Paska säkä
ylireagointia ylireagointia
Pelle Hermannin seikkailut Pelle Hermannin seikkailut
Huutista Huutista
hail! hail!
Parturi Parturi
Cyberpunk Luolasto - Tuhnun uhraus Cyberpunk Luolasto - Tuhnun uhraus
Keskustan rehellisin lautakauppias Keskustan rehellisin lautakauppias
Börh! Börh!
Suopursu taivaalla, natinkia Suopursu taivaalla, natinkia
Cyberpunk Luolasto - Mustalaisten luolasto Cyberpunk Luolasto - Mustalaisten luolasto
Akun kakka onklema remake Akun kakka onklema remake
smugglers of alhol smugglers of alhol
internet haaste <3 internet haaste <3
patukkaa tarjolla patukkaa tarjolla
Ratkaisu Ruotsin ongelmiin. Ratkaisu Ruotsin ongelmiin.
kohta laskeudutaan kohta laskeudutaan
 245 näyttökertaa, 11 viestiä, 0.3 MB, 1 tiedosto, 13.04.2025 22:12:11
[ + 2 | ]

Vaalit meni päin vittua

[80101] [tiedosto.jpg] [0.3 MB] [983x959] [] []
tiedosto.jpg

persut

(213)  · 

perussuomalaiset

(77)
13.04.2025 23:01:59
#692216 [+3] Piilota Suosittele

Nyt nähdään, kun suomi tuhotaan päästämällä tänne joka vitun laku elämään suomalaisten rahoilla. Kommunistit avaa rajat samalla ryssille ja imee putinin kyrpää.

13.04.2025 23:41:40
#692225 [+3] Piilota Suosittele

>>692224 Ei näillä viellä valtiotason politiikkaa tehdä, mutta
jotain varmasti kivaa järjestävät kapunki ja kuntatasolla.

Saattaa olla tiedossa pridekulkueita ennätysmäärä eripaikkakunnilla,
koska pitäähän sitä irtorahaa nyt käyttää mahdollisimman hyödyllisesti,
eli duunarille vittuiluun :D

14.04.2025 00:03:43
#692230 [+-] Piilota Suosittele

>>692225 Ainakin täälläpäin keskusta ja sdp olivat joka kunnassa ne suuurimmat. Nyt niitä äänestettiin vielä enemmän, koska kansa haluaa muutosta ja on tyytymätön nykymemnoon.

14.04.2025 00:38:12
#692251 [+1] Piilota Suosittele

Mitä vitun väliä on sillä, mikä puolue päättää, mitä pensaita istutetaan puistoihin tai minkä tienpätkän asfaltti uusitaan? Itse jätin äänestämättä, koska ei vaan jaksa kiinnostaa.

14.04.2025 01:08:10
#692258 [+2] Piilota Suosittele

>>692236
Vitun hyvä kysymys. Jos kattoo vaikka aluevaltuutettuja jotka päättää myös soten menoista niin siellä on kepu, vassarit ja demarit päättämässä asioista. Turha niistä säästöistä on hallitusta moittia. Tää on tää Yle-syndrooma. Ku ei saada kaikkea mitä halutaan niin haukutaan sitten päättäjät. Jos ois ite toimittaja niin kirjoittaisin syistä ja seurauksista, en pelkistä seurauksista. Ku siis ihan aikusen oikeesti niin jos ei tajua miks säästöjä tehdään nyt vassarimenon jäljiltä niin täytyy olla kyllä isompaa vikaa korvien välissä. Mutta jokainen tietenkin tyylillään.

Jos vaikka vertais niin jumalattoman läski on saanu kuulla läskiltä lääkäriltään, että kyllä voita kannattaa syödä pari kiloo päivässä. Sitten ku tulee uus lekuri ja sanoo, että elä ny perkele semmosta tee, niin hirvee ärripurri päälle ja vetää kaksin käsin entistä enemmän läskiä naamaan. Sitte ku se vetää verisuonet umpeutuneina viimesiä rohinoitaan sairaalan lattialla (ku ei mahdu sängylle) niin viimesenä vinkumisenaan selittää, että tää kaikki oli uuden lääkärin syytä.

14.04.2025 19:52:24 | 19:53:06
#692330 [+1] Piilota Suosittele

Ei kyllä vituta yhtään, ei kunnanvaltuustossa tehdä mitään. Eduskunnassa tehdään hyvin harvoin päätöksiä siihen nähden kuinka paljon siellä jauhetaan paskaa, kunnanvaltuustoon jos pääset, sun ei tarvitse olla paikalla koskaan, mutta koska kokouksista saa kokouslisän, niin meet pelaan sillä puhelimellas tunniks ja se on 200€ sekä ilmainen lounas ja juomat huippuravintolassa kyyteineen.

14.04.2025 20:14:29 | 20:15:02
#692338 [+-] Piilota Suosittele

>>692273 Jos et nyt sonjaile vuoronperään, niin kyse oli ylemmästä kommentista
kuntavaaleista ja jo istuvasta enemmistöistä.
Keskittymistä kiitos.

[ 11 viestiä | ]