Stop lying noob! Stop lying noob!
uncle dolan uncle dolan
kurki kurki
Fortnite Fortnite
lol :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD lol :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Videokokoelma Videokokoelma
4x Pepperoni 4x Pepperoni
Hyvä ystävä ja pomo Hyvä ystävä ja pomo
Persut rokotevastaisia? Persut rokotevastaisia?
onkohan talossa lie hometta jo onkohan talossa lie hometta jo
Poliittinen kompassi Poliittinen kompassi
Kuulijan vastuulla Kuulijan vastuulla
tiger juggs tiger juggs
Pitäiskö? Pitäiskö?
Rain Rain Rain Rain
Taikuri Taikuri
unelmat eivät toteunuteetkaan :( unelmat eivät toteunuteetkaan :(
Tyä ukkoa vituttaa Tyä  ukkoa vituttaa
ihmeelliset herneet ihmeelliset herneet
Oliko yllätys se syyttäjän vaatimus? Oliko yllätys se syyttäjän vaatimus?
Mr. Puzzles Mr. Puzzles
"Parempia" ihmisiä ❤ "Parempia" ihmisiä ❤
neukkurikardo neukkurikardo
Kyl mää kurkkuun lyön Kyl mää kurkkuun lyön
 980 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.05 MB, 1 tiedosto, 29.08.2018 13:43:53
[ + 8 - | ]

Hauskat annokset

[16795] [tiedosto.jpg] [0.05 MB] [600x572] [] []
tiedosto.jpg

riisi

(22)  · 

kastike

(19)
29.08.2018 17:43:57
#89103 [+-] Piilota Suosittele

Villi veikkaus, että kyseessä jonkun versio curry-riisistä tai hayashi-riisistä. Jälkimmäinen on vähempi tulinen versio länsimaiseen makuun, jota voin muille luolaston hulinaristeille suositella. Tosin kannattaa varata sitten siihen kastikepohjan tekemiseen enemmän punaviiniä kuin ohje sanoo, koska japanilaiset eivät vielä ole kuulleet siitä, että kokin lämmittäminen tulee ennen lieden lämmittämistä.

29.08.2018 17:51:05 | 17:53:46
#89107 [+-] Piilota Suosittele

>>89104
https://www.youtube.com/watch?v=fIVpVDEhy2M tässä video-opastettu resepti, jota muokkaamalla olen itse tehnyt. Tyyppi tekee tosissaan sinkkumiehen kerta-annoksia, joten meidän vähävaraisempien kannattaa tehdä tuo tuplana tai triplana. Lihana käy tosissaan possu tai nauta parhaiten ja jos on paistia, niin kohmeisena siivuttamalla saa oikein hyviä ja ohuita siivuja.
Edit: Unohdin mainita, että ennen kuin keittää riisiä, kannattaa riisi pestä kylmässä vedessä kerran tai kaksi, jotta se jauhopöly huuhtoutuu pois.

01.09.2018 21:27:12
#90410 [+-] Piilota Suosittele

>>89107

Kokeilin tuota reseptiä muutoksilla, käytin kanaa, porkkanan lisäksi lanttua/palsternakkaa/purjosipulia sienien sijasta.

Sitten vaihdoin vielä tuon punaviinin punaviinietikkatilkkaan ja enemmän kanalientä. Voita en käyttänyt ollenkaan kun kanaliemi oli niin rasvaista kun oli niiden kanankoipien paistolientä.

Sokerin karamellisointi on niin outoa puuhaa etten saanut siitä mitään kullanruskeaa, mutta sinne huljahti ja maistuihan se lopputuloksessa.

Hyvää tuli ja vähän erilaista kuin tulee tavallisesti tehtyä.

[ 8 viestiä | ]